Ocak Ayının En Çok İndirilen Uygulamaları Açıklandı

0
1183
ocak ayinin en cok indirilen uygulamalari

Ocak 2021’in en çok indirilen uygulamaları belli oldu. Gündemdeki WhatsApp tartışmalarının sonucu hızla kullanıcı kazanan Telegram, Ocak 2021’in en çok indirilen uygulaması olarak açıklandı.

Mobil uygulama araştırma şirketi Sensor Tower, geçtiğimiz ocak ayının verilerini paylaştı. Şirket, dünya çapında en çok indirilen uygulamaları açıkladı. Listede, son zamanların çok konuşulan uygulamasını ilk sırada görüyoruz. Kullanıcı sayısını giderek artıran Telegram, zirvede yer alıyor.

En Çok İndirilen Uygulama Telegram Oldu

Telegram’ın zirvede karşımıza çıkmasının sebeplerinden biri de WhatsApp diyebiliriz. WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesini güncellemesi nedeniyle birçok kullanıcı alternatif uygulamalara yöneldi. Bunlar arasında en çok dikkat çeken de Telegram olmuştu. WhatsApp’ın bu hamlesinin en çok Telegram’a yaradığını verilerde de görebiliyoruz.

ocak 2021 en cok indirilen uygulamalar

TikTok, Yerini Telegram’a Bıraktı

Sensor Tower’ın geçen yıl paylaştığı verilerde TikTok, zirveyi kimseye bırakmamıştı. Yıl boyunca ilk sırada yer alan uygulama şimdi yerini Telegram’a bırakmış oldu. Ocak 2021’de en çok indirilen uygulamalar arasında TikTok, ikinci sırada bulunuyor. App Store indirmelerinde ise TikTok’un hala zirvede olduğunu da söyleyelim.

Ocak Ayında En Çok İndirilen Uygulamalar

  1. Telegram
  2. TikTok
  3. Signal
  4. Facebook
  5. WhatsApp
  6. Instagram
  7. Zoom
  8. MX TakaTak
  9. Snapchat
  10. Messenger

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz