Not Not – Bir Beyin Jimnastiği

0
1684
not not bir beyin jimnastigi uygulamasi

Vücut sağlığımız kadar zihin sağlığımıza dikkat etmemiz de oldukça önemli. Beyin egzersizleriyle zihnimizi aktif tutmak, mevcut bilgilerimizi aklımızda daha iyi tutmakla birlikte yeni bilgilere de daha açık halde olmamızı sağlayacaktır. Hafızayı geliştirmek ve canlı tutmak için bu egzersizlerin büyük oranda faydası bulunuyor. Beyin egzersizleri yapmak, öğrenme hızını da doğrudan etkileyen faktörlerden biri. İlgi alanlarınızda ya da farklı konularda kendinizi geliştirmeye çalışırken beyin jimnastiğine önem vermek, öğrenme sürecinizi daha kolay ve hızlı şekilde gerçekleştirecektir. Peki beyninizin performansını artıracak bu egzersizler nelerdir? Kitap okumak, bulmaca çözmek, spor yapmak, yeni bir dil öğrenmek, müzik aleti çalmak bu soruya verilecek cevaplardan bazıları diyebiliriz. Bunların yanında beyninizi geliştirecek zeka oyunları da en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Akıllı telefonlarda en çok bulunan oyunlardan biri olarak zeka oyunları, çok fazla çeşitlilik sunuyor. Birbirinden farklı uygulamalarla eğlenceli ve pratik şekilde alıştırmalar yapabilirsiniz. Bu yazımızda da sizlere bu alıştırmaları yapabileceğiniz sevilen bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Not Not – Bir Beyin Jimnastiği, mantık ve hıza yönelik zihninizi zorlayan ve geliştiren bir mobil oyun. Her bölümde farklı bir konsept keşfedeceğiniz bu oyuna yakından bakalım.

Not Not – Bir Beyin Jimnastiği oyununda karşınıza çıkan alıştırmalarda, mantığınızı kullanmanız kadar hızlı olmanız da bir o kadar önemli. Oyunda, karşınıza çıkan bir kübün üzerinde yazılı talimatlar bulunuyor. Siz de bu talimatlara uygun şekilde parmağınızı küp üzerinde kaydırıyorsunuz. Bölümü geçebilmek için her talimat için verilen süre içerisinde parmağınızı doğru yöne (üst, alt, sağ, sol) kaydırmanız gerekiyor. Oyunda daha yüksek seviyelere ulaştıkça oldukça karmaşık talimatlarla karşılaşıyorsunuz. Başarılı olmak için hem mantığınızı iyi şekilde kullanmalı hem de düşüncenizi hızlı şekilde uygulamalısınız. Not Not – Bir Beyin Jimnastiği oyunu aynı zamanda size el becerisi de kazandıracaktır.

Beyin algınızı hızlandıran, hızlı düşünme temalı Not Not – Bir Beyin Jimnastiği oyunu, zihninizi aktif tutmanızı sağlarken reflekslerinizi de geliştirecektir. Siz de oyunu deneyimlemek isterseniz Play Store ve App Store mağazalarını ziyaret ederek oyunu ücretsiz olarak akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Not Not - Bir Beyin Jimnastiği
Not Not - Bir Beyin Jimnastiği
  • Not Not - Bir Beyin Jimnastiği Screenshot
  • Not Not - Bir Beyin Jimnastiği Screenshot
  • Not Not - Bir Beyin Jimnastiği Screenshot
  • Not Not - Bir Beyin Jimnastiği Screenshot

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz