Netflix ’ten Yeni Özellik: “Buna Bayıldım!”

0
853
netflix yeni ozellik

Netflix, kullanıcılar için yeni bir özellik ekledi. Yeni Netflix özelliği sayesinde kullanıcılar artık platformdaki film ve diziler arasından beğenilerine daha yakın öneriler alabilecek.

Popüler video akış platformu Netflix, izleme önerilerini geliştiriyor. Birçok dijital platformda olduğu gibi Netflix’te de kullanıcıların beğenilerine uygun içerik önerileri sunulması için belli bir algoritmadan yararlanılıyor. Netflix, bu algoritmayı daha çok geliştirmek için yeni bir özellik ekledi.

Buna Bayıldım!

Netflix‘te izlediğiniz içerikleri oylayabiliyorsunuz. Kullanıcılar oylama yaparken “Bunu beğendim” ve “Bunu beğenmedim” seçenekleri ile karşılaşıyordu. Şimdi ise Netflix bu seçenekler arasına üçüncüsünü ekliyor: “Buna bayıldım!”.

“Buna bayıldım!” seçeneğiyle birlikte Netflix kullanıcılarına, zevkleriyle en iyi eşleşen öneriler sunulmuş olacak. “Bunu beğendim” seçeneğiyle de beğenilere uygun öneriler yapılıyordu. Ancak kullanıcılar yeni seçeneği oyladığında, beğendikleri içeriğe daha çok benzeyen yapımları görecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz