Netflix, Reklamlı Abonelik Planı Sunmaya Hazırlanıyor

0
508
netflix reklamli abonelik

Netflix, önümüzdeki dönemlerde abonelik planlarına yeni bir seçenek ekleyebilir. Netflix abonelerine daha düşük ücretlendirme karşılığında reklamlı abonelik planı sunulması planlıyor.

Popüler video akış platformu Netflix, dünyanın her yerinden milyonlarca kullanıcıya sahip. Ancak şirket, son on yılda ilk kez abone kaybettiğini açıkladı. Nisan ayının başında platformun abonelik ücretlerine zam yaptığını da sizlere duyurmuştuk. Yeni fiyatlandırmalar, sosyal medyada kullanıcılardan tepki çekmişti. Şimdi ise Netflix, yeni bir abonelik seçeneği ile kullanıcılara düşük ücret karşılığında hizmet vermeyi planlıyor.

Netflix CEO’su Reed Hastings, uzun yıllardır platforma reklam eklenmesine karşı çıkıyordu ancak kullanıcılara artık reklam içerikleri ile daha ucuz abonelik planları sunulabileceğini destekledi.

“Daha düşük bir fiyata abonelik almak isteyen ve reklama toleransı olan tüketicilerin istediklerini elde etmelerine izin vermek gayet mantıklı. Ayrıca reklamlı aboneliklerle daha ucuz fiyatlar sayesinde yeni kullanıcılara erişebileceğiz.”

Hastings, platforma eklenecek yeni seçeneğin bir veya iki yıl boyunca hizmette kullanılamayacağını belirtti. Reklam destekli abonelik modelleri şu an için geliştirilme aşamasında yer alıyor.

Reklamlı abonelik planı ile Netflix’in yeni kullanıcılar kazanmada başarılı olup olmayacağını ileri zamanlarda görmüş olacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz