Moovit İle Ulaşım Artık Çok Kolay

0
5258

Dünyada yaygın olarak kullanılan Moovit – Toplu Taşıma Yönlendirme Uygulaması ile tanışmaya ne dersiniz?

Moovit, dünya üzerinde 20 ülke ve 750 şehirde kullanılan, toplu taşıma araçları ve trafik durumu ile ilgili oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Uygulama kısa süre önce ülkemizde 7 şehirde kullanıma açıldı. Şimdilik Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Kayseri ve Düzce’de kullanılan uygulamanın başka şehirlerde kullanıma açılıp açılmayacağı merak ediliyor.

Moovit uygulamasının özellikleri arasında şehrinizde bulunan otobüs, metro gibi toplu taşıma araçlarının durumunu öğrenebilmeniz yer alıyor. Moovit ile Ankara Metrosu, Ankaray, Antalya Halk Otobüsleri, Antalya Ulaşım, Antobüs, Beyden, Bursa Teleferik, BURULAŞ, Dentur, Dolmuş, Düzce Belediyesi, EGO, ESHOT, HAVAŞ İDO, İETT, İstanbul Ulaşım, İZBAN, İzmir Metrosu, Kayseray, Kubis, Marmaray, Mavi Marmara, Metrobüs, Minibüs, Prenstur, Şehir Hatları, TCDD, Turyol gibi toplu taşıma araçlarının durumlarını öğrenebilmenize imkan sunuluyor.

-Reklam-

Moovit ile bir yerden başka bir yere seyahat ederken nasıl gidebileceğinize dair alternatifler sunuluyor. Bu sırada bulunduğunuz yerin konumu ve gideceğiniz yerin konumu arasındaki mesafe hesaplanıp size gösteriliyor. Gideceğiniz yol üzerinde bulunan farklı rotalarda yine size gösterilen bilgiler arasında yer alıyor.

Uygulamanın en güzel yanlarından birisi gideceğiniz güzergaha hangi araç ile ne kadar sürede gidebileceğinizi görebiliyorsunuz.

Ülkemizde de kullanılan Moovit, şehirlerde bulunan toplu taşıma araçlarının kalkış saatlerini, güzergahlarını ve ortalama ne kadar sürede gidileceği bilgilerini veritabanında tutuyor.

Uygulama üzerinde bulunduğunuz konum ve gitmek istediğiniz konumu seçiyorsunuz. Seçimleriniz sonucunda varacağınız noktaya giden toplu taşıma araçları ekranda listeleniyor. Uygulama üzerinde konumunuza en yakın duraklar ve toplu taşıma aracının o duraktan ne zaman geçeceği bilgileri yer alıyor. Bu özellikleri sayesinde kullanıcılarına oldukça rahat bir yolculuk sunan Moovit uygulaması her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılmaya devam ediyor.

Moovit aplikasyonu canlı yol tarifi özelliği ile yolculuğa başlayış anından bitiriş anına kadar size eşlik ediyor. Bütün yol boyunca adım adım yol tarifi almanıza imkan sunuyor. Nereye ne kadar sürede yürüyeceğiniz, otobüs ya da metroya bindiğiniz takdirde yolculuğun ne kadar süreceği uygulamada yer alan bilgiler arasında.

Moovit sadece toplu taşıma araçları değil bisiklet kiralamak isteyen insanlara da büyük bir kolaylık sağlıyor.

Her geçen gün dünya üzerinde yeni bir şehirde Moovit ile toplu taşıma araçlarının takibi kolaylaşıyor. Siz de Moovit uygulamasını kullanmak istiyorsanız IOS için Appstore, Android için Google Play üzerinden uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Moovit: Tren, Metro & Otobüs Saatleri
Moovit: Tren, Metro & Otobüs Saatleri
  • Moovit: Tren, Metro & Otobüs Saatleri Screenshot
  • Moovit: Tren, Metro & Otobüs Saatleri Screenshot
  • Moovit: Tren, Metro & Otobüs Saatleri Screenshot
  • Moovit: Tren, Metro & Otobüs Saatleri Screenshot
  • Moovit: Tren, Metro & Otobüs Saatleri Screenshot
  • Moovit: Tren, Metro & Otobüs Saatleri Screenshot

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here