Mobile Touchpad İle Akıllı Telefonunuzu Mouse Olarak Kullanın

0
2475
mobile touchpad uygulama inceleme

Akıllı telefonlarımızı birçok işlevsel şekilde kullanabiliyoruz. Örneğin, bilgisayarımızda bir şeyler izlerken ya da herhangi bir işlem yaparken telefonumuzla kontrol sağlayabiliyoruz. Bunun için özel olarak geliştirilmiş pek çok uygulama ile telefonunuzu bir fare olarak kullanabilme imkanınız oluyor. Bluetooth fareniz olmasına gerek kalmadan bu uygulamalarla bilgisayarınızı kontrol edebilirsiniz. Siz de akıllı telefonunuza bu kontrolü vermek ister misiniz? Mobile Touchpad uygulaması ile telefonunuzu bir PC faresi gibi kullanabilirsiniz. Uygulamaya dair detayları yazımızda paylaştık. Şimdi bu detaylara birlikte bakalım.

Mobile Touchpad Nedir?

Mobile Touchpad, akıllı telefonunuzu fare kontrolü için kullanabilmenizi sağlayan bir mobil uygulama. Mobile Touchpad uygulaması, kablosuz bir farenin yaptığı işlevleri yerine getirerek bilgisayarınızı uzaktan kontrol etmenizi sağlıyor. Telefonunuzu uzaktan kumandaya dönüştüren bu mobil uygulama ile artık kişisel bilgisayarınızı kontrol etmek oldukça kolay. İşinizi kolaylaştıracak bu uygulama sayesinde bilgisayarınızdan bir film, dizi, video izlerken yerinizden kalkmadan yanınızdaki telefonunuz ile yapmak istediğiniz işlemi zahmetsiz şekilde yapabilirsiniz. Peki tüm bunları nasıl yapabilirsiniz? Telefonunuzu fareye dönüştüren Mobile Touchpad uygulaması nasıl çalışıyor?

Mobile Touchpad Nasıl Kullanılır?

Bilgisayarınızda bir şeyler izlediğinizde ya da bilgisayarınızı faresi bozulduğunda yardımınıza koşacak olan Mobile Touchpad uygulamasını devreye sokmak oldukça basit. Uygulamayı akıllı telefonunuza indirdikten sonra gerekli izinleri vererek ekrana gelecek olan adımları takip etmeniz gerekiyor. Teknik bilgi gerektirmeyen uygulamanın kurulum aşamalarını sırasıyla uygulayarak ilerliyorsunuz. Telefonunuzdaki izinleri onaylayıp bilgisayarınıza da aynı şekilde uygulamayı yükleyip kuruyorsunuz.

Dikkat etmeniz gereken konu, telefonunuzla bilgisayarınızın aynı internet ağına bağlı olması. İki cihazdan da aynı ağa bağlı olduğunuza emin olduktan sonra bilgisayarınızın IP bilgilerini akıllı telefonunuzun ayarlar ekranına giriyorsunuz. Bu adımları doğru bir şekilde tamamladıktan sonra telefonunuz PC faresi olarak kullanıma hazır olacaktır. Dilediğiniz şekilde bilgisayarınızı uzaktan kontrol edebilirsiniz. Telefonunuzun ekranında parmağınızı gezdirerek bilgisayarınızdaki imleci hareket ettirebilirsiniz.

Kullanımı oldukça kolay olan Mobile Touchpad uygulamasıyla siz de mobil cihazınızı kablosuz bir fareye dönüştürerek bilgisayarınızı kontrol etmek isterseniz Play Store mağazasını ziyaret ederek uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca uygulamayı açtığınızda ödüllü videoyu görüntülemeniz halinde bir sonraki kullanıma kadar reklamsız kullanma imkanınız olduğunu da belirtelim.

Mobile Touchpad
Mobile Touchpad
Developer: Türker Girgin
Price: Free
  • Mobile Touchpad Screenshot
  • Mobile Touchpad Screenshot
  • Mobile Touchpad Screenshot
  • Mobile Touchpad Screenshot
  • Mobile Touchpad Screenshot
  • Mobile Touchpad Screenshot
  • Mobile Touchpad Screenshot
  • Mobile Touchpad Screenshot

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz