Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

0
3324
mobil-uygulama-yapmak

Çağımızın gerektirdiği yeniliklere ayak uydururken meslekler de değişiyor. Artık bilişim mesleklerinin ön planda olduğunu görmekteyiz. Gelişen teknolojiyle birlikte mütemadiyen farklı meslek dalları ortaya çıkıyor. Bunlar arasında en popüler olan “mobil uygulama geliştiricisi” mesleğinden biraz bahsedelim. Mobil uygulama geliştiricileri yazılım ve kodlama bilgisine sahip kişilerdir. Mobil uygulama geliştiricileri programlama dilleri olarak C/C++, Objective-C ve/veya Swift tercih edebilir. Bununla birlikte XCode, Cocoa konularına hakimdir. Bu sayede akıllı cihazlarımızda kullandığımız uygulamaları tasarlamaktadırlar. Fakat sizlerde onlar gibi olmak isterseniz mutlaka okuduğunuz bölümün Bilgisayar Mühendisliği vb. bölümler olmasına gerek yoktur. Her şeyde olduğu gibi bu konuda da ilgi önemlidir. Öğrenme sürecinizi kurslarla veya online eğitimlerle tamamlayıp mobil uygulama yapabilirsiniz.

mobil-uygulama-patent

Günümüzde mobil uygulamaların bu kadar popüler hale gelmesinin birçok sebebi bulunuyor. Öncelikle yeni bir gelir kapısı haline gelen mobil uygulamalar insanlar için kazanç kaynağıdır. Eğer güzel bir fikriniz varsa ve bu fikrin gerçekten tutacağına inanıyorsanız, sizlerde mobil uygulama yapabilirsiniz. Fakat burada çoğu kişinin karşısına çıkan diğer bir engel kodlama ve yazılım bilmemeleridir. Bu konuda Uygulama İncele Ekibi olarak sizlere destek olmaya hazırız. Detaylı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Mobil uygulamaların diğer bir faydası kullanıcılara hizmet etmesidir. Yani uygulamayı kullanan kişiler hayatlarındaki bir sorunu, sizin uygulamanız sayesinde çözüme kavuşturmuş olabilir. Eğer böyle bir uygulama tasarlarsanız uygulamanız hedef kitleniz tarafından kesinlikle beğenilecektir.

İyi Bir Mobil Uygulama Nasıl Olur?

mobil-uygulama-dersleri

Mobil uygulamanın iyi olduğunu gösteren durumları sizler için maddeledik.

  • Göze hitap etmelidir.
  • İyi bir performans sunmalıdır.
  • Hatalar barındırmamalıdır
  • Kullanıcı odaklı,
  • İyi bir tasarıma sahip,
  • Mobil cihazlarla uyumlu,
  • Fikir ve kullanış açısından işlevsel olmalıdır.
  • Bunların yanında güvenlik açığı olmamalıdır

Mobil Uygulama Yapmak İçin Gerekenler

Uygulamaların yapılışı birbirinden farklıdır. Bazı uygulamalar başka kodlama türlerini bilmenizi gerektirebilir. Fakat bundan da önce mobil uygulama yapma dersleri veren yerleri araştırmanızı tavsiye ederiz. Bu tür kurslar size aynı zamanda uygulamanız içinde destek sağlayacaktır. Eğer bütçeniz bunun için yeterli değilse ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız doğru adrestesiniz. Bu durumda uygulamanızı yaptırmak hem vakitten hemde zamandan tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Her şeyden önce uygulamanızın hangi marketlerde yer almasını istiyorsunuz? Bildiğiniz üzere Play Store ve App Store olmak üzere iki farklı seçeneğiniz var. Bunun için aklınızdan “Android uygulama nasıl yapılır” veya  “iOS uygulama nasıl yapılır” gibi soruların geçtiğini tahmin ediyoruz. Her iki tür içinde Java, iOS geliştirmek içinse aynı zamanda Swift diline hakim olmak gerekir. Uygulamanızı yaptıracağınız ekip kesinlikle bu konuda deneyimli olmalıdır. Sorularınız ve detaylar için “iletişim” bölümünden ekibimize ulaşabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz