Minimalist ve Yeni Nesil Bulmaca: Motif

0
2415

Akıllı telefon dünyasında son zamanlarda oyun alanında farklılıklar yaşanıyor. Bildiğiniz gibi bulmaca oyunları hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip cihaz kullanıcıları için vazgeçilmez bir kategori. Bunu bilen oyun geliştiriciler bulmaca oyunlarında yeni bir akım başlatarak minimalist oyunlar geliştirmeye başladılar. İşte o minimalist bulmaca oyunlarından bir tanesi Motif.

Bulmaca oyunu Motif, Türk oyun geliştiriciler tarafından geliştirilen bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Sanatsal bir bakış açısı ile oluşturulan bu oyunda size verilen parçaları kullanarak ekranda gösterilen örnek motifi ortaya çıkarmaya çalışacaksınız. Motifi ortaya çıkarmaya çalışırken  dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunuyor. Bunların başında oyun alanının kaç parçaya bölündüğü geliyor. Ekranda bulunan parçaların ekranda bölünen sayıları ile simetrileri bulunuyor. Bu nedenle de parçaların nereye yerleşeceğine dikkat edilmesi gerekiyor.

Yeni bir bulmaca oyunu olan Motif, bulmaca severleri hem sanatsal hem de rahatlatıcı bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor. Mantığı oldukça kolay olan bu oyunda onlarca farklı motif oyuncuları bekliyor. Kolay ve zor motiflerin yer aldığı oyuna yeni motiflerin ekleneceği verilen haberler arasında yer alıyor.

Şu an için yalnızca iOS işletim sistemine sahip cihazlarda oynanabilen Motif bulmaca oyunu Türk oyun geliştiriciler Tarık Cantürk ve Yeliz Sümbül tarafından YeTa Games bünyesinde geliştirildi. Oyunu oynayabilmeniz için 6,99 TL kadar düşük bir ücret ödemeniz gerekiyor. Sonrasında oyunu istediğiniz zaman ve mekanda oynayabilirsiniz. Tüm dünya genelinde yayınlanan bu oyun insanlar tarafından her geçen gün daha fazla ilgi görüyor.

Kısa zaman içinde bağımlısı olacağınız ve elinizden düşüremeyeceğiniz Motif oyununda şu an 200 den fazla motif yer alıyor. Animasyonlar ile desteklenmiş bölümlerde size verilen motifi oluşturmaya çalışırken hem görsel zekanızı hem de sanatsal yönünüzü kullanmanız gerekecek.

Diğer bulmaca oyunlarından daha farklı olan bu oyun bulmaca severlere bambaşka bir deneyip yaşatmaya hazırlanıyor. App Store’da yerini alan bu oyunu oynamak için yapmanız gereken tek şey mobil uygulama mağazasını ziyaret ederek indir tuşuna basmak olacaktır. Oyunun App Store sayfasını ziyaret etmek için aşağıda bulunan linki kullanabilir ve oyun profilini bütün detayları ile inceleyebilirsiniz.

‎Motif.
‎Motif.
Developer: Yeta Games
Price: ₺59,99
  • ‎Motif. Screenshot
  • ‎Motif. Screenshot
  • ‎Motif. Screenshot
  • ‎Motif. Screenshot
  • ‎Motif. Screenshot
  • ‎Motif. Screenshot

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz