Kimlik Kartı İle Para Çekme Dönemi Başladı

0
1065
kimlik karti ile para cekme donemi

Yeni TC kimlik kartları ile artık PTT ATM’lerinden para çekme işlemi yapılabilecek. PTT hesabı olan ya da olmayan her vatandaş, çipli kimlik kartı ve kimlik kartını alırken edindiği şifre ile birlikte PTT ATM’lerinden para çekebilecek.

Yeni kimlik kartlarındaki çiplerin aktif hale getirilmesiyle birlikte artık kimlik kartları para çekmek için kullanılabilecek. Yapılan açıklamaya göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde verilen sosyal yardım ve doğum yardımı ile İŞKUR ödemeleri, yeni kimlik kartları ile alınabilecek.

Kimlik kartıyla PTT ATM’lerinden para çekme işlemi, kart şifresi olarak kimlik kartının teslim alındığı sırada nüfus müdürlüklerinden verilen şifre kullanılarak gerçekleştirilebilecek. PTT hesabı olmayan vatadaşların da bu şekilde işlem yapabilmesi mümkün. Şifresini hatırlamayanların ise işlemlerini PTT şubelerine giderek yapması gerekiyor. Ödeme tarihlerinin vatandaşlara SMS ile bildirileceği belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz