İstanbul Boğazı’nda Elektrikli Vapur Dönemi Başlıyor

0
2098
istanbul elektrikli vapur donemi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları’ndan gelen açıklamaya göre Boğaz hatlarıyla ilgili çeşitli yenilikler ve iyileştirmeler yapılacak. Boğaz hatlarının 24 saat hizmet vermesinin yanında yolcu taşımacılığı için elektrikli vapurların kullanılacağı da duyuruldu.

Ulaşımda denizciliğin payını artırmaya yönelik alınan karar, hem seferlerin kesintisiz olarak gerçekleştirilmesi hem de ekonomik açıdan iyileştirmeleri beraberinde getiriyor. Çevre kirliliğinin ve yakıt maliyetinin azaltılmasında etkin rol oynaması beklenen elektrikli vapurlar için çalışmalar devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş, denizde elektrikli vapurların kullanımıyla ilgili olarak şu şekilde konuştu:

“Kağıt üstünde projelendirmesi ve projenin fizibilitesi çalışmalarına başladık. Elektrikli tekne konusu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının da üzerinde durduğu konulardan biri. Bakanlığın yaptığı projelerde Şehir Hatları koordinasyonu üstlendi. Elektrikli tekneler, yakıt maliyeti olmadığı için ekonomimize ve çevreye olumlu yansıyacak.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz