Instagram, İki Bağımsız Uygulamasına Son Verdi

0
1042
instagram bagimsiz uygulamalar

Instagram’ın bağımsız uygulamaları, uygulama mağazalarından kaldırılıyor. Boomerang ve Hyperlapse uygulamaları, Google Play Store ve App Store’dan kaldırıldı. Kullanıcılar efektlere sadece Instagram uygulaması üzerinden ulaşabilecek.

Popüler sosyal medya platformu Instagram, bugünlerde önemli değişikliklere imza atıyor. Geçtiğimiz günlerde IGTV uygulamasının kapatılacağını duyuran platform şimdi de Boomerang ve Hyperlapse için adım attı. Instagram’ın bu iki bağımsız uygulaması, uygulama mağazalarından kaldırıldı.

Bağımsız Instagram Uygulamaları Neden Kaldırıldı?

Instagram, uygulamayı video odaklı hale getirmek için çalışmalar sürdürüyor. Uygulama geliştiricileri, video efektleri için Boomerang ve Hyperlapse uygulamalarını bağımsız mobil uygulamalar olarak yayınlamıştı. 2014’te yayınlanan Hyperlapse hızlandırılmış videolar; 2015’te yayına alınan Boomerang ise kullanıcıların döngüsel videolar oluşturmasını sağlıyor.

Instagram’ın yeni adımıyla birlikte iki bağımsız uygulama, Google Play Store ve App Store’dan kaldırıldı. Kullanıcılar artık Boomerang ve Hyperlapse videoları çekebilmek için Instagram uygulamasını kullanmak zorunda olacaklar.

Bağımsız uygulamalara desteğin sonlandırılmasındaki amaç ise uygulamanın kendisine odaklanmak. Instagram, içeriklerin tamamen uygulama üzerinden yönetilmesini amaçlıyor.

Instagram’ın bir diğer bağımsız uygulaması olan Layout için ise bir değişiklik yapılmadı. Uygulama, Google Play Store ve App Store’da yayınlanmaya devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz