Instagram Hikayelerine Artık Beğeni Yapılabilecek

0
730
instagram hikaye begeni ozelligi

Instagram’a yeni bir özellik geliyor. Instagram kullanıcıları artık hikayesini izledikleri kullanıcılara mesaj göndermeden hikayelerine beğeni bırakabilecekler.

Instagram hikayeler özelliği, pek çok kullanıcının sık kullandığı ve etkileşim halinde olduğu özelliklerden biri. Takip ettiğimiz kişilerin hikayelerine ifade bırakabiliyor ve yorum yapabiliyoruz. İfade bırakırken de bunlar, hikaye paylaşımı yapan kişinin mesaj kutusuna düşüyor. Ancak yeni özellikle birlikte hikayelere de artık gönderilere yapıldığı gibi sadece beğeni yapılabilecek.

Hikayelerde yorum yapma seçeneğinin yanında kalp simgesi de bulunacak. Bu simgeye dokunarak hikayeyi beğenmiş olacaksınız. Beğeniler, karşı tarafın mesaj kutusuna gitmeyecek. Hikayeyi paylaşan kullanıcı da gelen beğenileri, hikayesini görüntüleyenlerin listelendiği sayfada görebilecek.

instagram hikaye begeni

Instagram yöneticisi Adam Mosseri, yeni özellik hakkında şunları söyledi:

“Buradaki amaç insanların birbirine daha fazla destek vermesini sağlamak fakat ayrıca özel mesajları biraz temizlemek. Yılbaşında mesajlaşmanın bizim için öncelik olduğunu söylemiştim ve bunun büyük bir parçası, sizin ve önem verdiğiniz kişiler arasındaki mesajlara odaklanmak.”

Hikayelere gelen yeni özellik, yakında tüm kullanıcılara sunulmuş olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz