Instagram Hikayeler’e Müzik Ekleme Özelliği Artık Türkiye’de!

0
1245
instagram muzik ekleme ozelligi

Instagram’ın uzun süredir yurt dışında aktif olan sevilen özelliği Türkiye’de de kullanıma açıldı. Türkiye’deki kullanıcılar artık yeni müzik etiketi ile müzik kütüphanesine bağlanarak Instagram hikayelerine müzik ekleyebilecek.

Popüler sosyal medya platformu Instagram, 2018 yılında pek çok ülkede kullanıma sunduğu müzik ekleme özelliğini Türkiye’deki kullanıcıların da kullanımına sundu. Instagram’ın bu özelliğinin aktif olmadığı ülkelerde müziklerin dinlenilmesi de mümkün olmuyordu. Artık kullanıcıların önündeki bu engel de kalkmış oldu. Instagram Hikayeler’e müzik eklemenin yanı sıra şarkı sözleri, animasyonlar ve kapak görselleri de eklenebileceğini belirtelim.

instagram muzik ekleme gorsel

Instagram Hikayeler’e Müzik Nasıl Eklenir?

Instagram hikayenize müzik ekleme yapabilmek için ilk olarak bir fotoğraf ya da video kaydedin veya galerinizden bir görüntü açın. Sayfanın üstünde yer alan çıkartma simgesine dokunun. Buradan müzik etiketini seçin. Karşınıza sizin için sıralanan şarkılar ve kategorilere göre ayrılarak listelenen şarkılar çıkacaktır. Ayrıca buradaki şarkıları eklemek istemezseniz üstte yer alan müzik arama kısmına istediğiniz müziğin adını yazarak aratabilirsiniz. Son olarak seçtiğiniz şarkının sözlerini ya da etiket tarzını ayarlayıp çalınacak süre aralığını seçerek hikayenize ekleme yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz