Instagram, Doğum Tarihi Paylaşımını Zorunlu Hale Getiriyor

0
1146
instagram dogum tarihi paylasimi

Instagram, kullanıcıların doğum tarihi bilgilerini girmelerini zorunlu hale getiriyor. Kullanıcılara daha kişisel ve güvenli bir deneyim sunmak isteyen Instagram, doğum günü bilgilerini girmeyenlerin hesaplarını kilitleyecek.

Popüler sosyal medya platformu Instagram, kullanıcıların doğum tarihlerini platforma eklemelerini zorunlu kılacak. Açıklamalara göre bu karar, genç kullanıcıların daha güvenli ve kişisel bir deneyim yaşamalarını sağlamak adına alındı. Bu şekilde yaş gruplarına uygun reklamlar gösterilecek.

Doğum Tarihini Kaydetmeyenlerin Instagram Hesapları Kilitlenecek

Instagram’da herkesin doğum gününü paylaşması artık zorunlu olacak. Doğum gününü paylaşmayan kullanıcıların Instagram’a erişimlerinin engelleneceği belirtiliyor. Gerekli bilgileri kaydetmeyen kullanıcıların hesapları kilitlenecek.

instagram dogum gunu zorunlulugu

Instagram, kullanıcıların doğum tarihi bilgileri konusunda yanlış bilgi vermelerini de önleyecek. Yaş tahmininde bulunan yapay zeka ile verilen bilgiler incelenecek. Yanlış bilgi veren kullanıcılara uyarı amaçlı bildirim gönderilecek.

Platformdaki yeni uygulamanın ne zaman başlayacağı hakkında henüz bir bilgi verilmedi. Ancak yakın zamanda kullanıcılara bildirim gönderilmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz