Instagram, Canlı Yayın Zamanlama Özelliğini Duyurdu

0
1248
instagram canli yayin zamanlama

Instagram, yeni özelliklerle kullanıcıları buluşturmaya devam ediyor. Instagram kullanıcılarının uzun bir süredir beklediği canlı yayın zamanlama özelliği, yakında platforma eklenecek.

Popüler sosyal medya platformu Instagram, canlı yayınların sıklıkla kullanıldığı bir platform. Dolayısıyla canlı yayınlar için gelişmiş özelliklere de ihtiyaç duyuluyor. Örneğin; birçok platformda kullanılabilen zamanlama özelliği, Instagram canlı yayınlar kısmında yoktu. Kullanıcılar tarafından büyük bir eksiklik olarak görülen bu durum gideriliyor.

Instagram Kullanıcıları, Canlı Yayınlarını Zamanlayabilecek

Instagram, canlı yayınlar için yeni özelliğini duyurdu. Birçok platformda gördüğümüz zamanlayıcı özelliği artık Instagram canlı yayınlara da geliyor. Kullanıcılar 90 güne kadar canlı yayınlarını zamanlayabilecekler. Takipçilerin de zamanlanan yayınlar için hatırlatıcılar oluşturabilmeleri mümkün olacak.

Instagram’ın üzerinde çalıştığı bir diğer özellik de canlı yayın provaları olarak duyuruldu. Test edilen özellik, kullanıcıların canlı yayın antrenmanları yapmalarını sağlıyor. Kullanıcılar, bir canlı yayın başlatmadan önce kendi kendilerine ya da bir grup kullanıcı ile canlı yayın alıştırması yapabilecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz