Inbox by Gmail

0
4319

Google yaptığı yeniliklere bir yenisini daha katıyor. Bilindiği gibi Google e-posta servisi olarak Gmail’i kullanıyor. Google’ın resmi bloğundan yaptığı açıklamaya göre Gmail yerine Inbox geliyor.

Inbox uygulaması, Gmail’i geliştiren ekip tarafından geliştirildi. Fakat bu uygulamanın Gmail’den çok daha farklı bir e-posta servisi olması bekleniyor.

Inbox by Gmail, size gelen e-postaları geldiği gibi göstermiyor. İçeriği sıralayarak, önceliklendirme işlemlerini yapabiliyor.

Inbox’ı, Gmail’den ayıran pek çok yeni özellik bulunuyor. Bunların en başında uygulamanın ara yüzü geliyor diyebiliriz. Google, Inbox için oldukça kullanışlı ve ferah bir yapıya sahip olan ara yüz geliştirmiş. Hem mobil ekranlarda hem de bilgisayarlarda son derece kullanışlı bir yapıya sahip olan bu ara yüz sayesinde aradığınızı kolaylıkla bulabiliyorsunuz. Hangouts, hatırlatıcı, takvim gibi Google’ın diğer uygulamalarına kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

inbox-by-gmail-menuInbox by Gmail ile gelen başka bir yenilik ise gelen kutusunu kategorilere ayırabiliyor olmanız. Gelen maillerin türlerine göre gruplandırabilir ve böylece aradığınız maili kısa süre içinde bulabilirsiniz.

Google Inbox erteleme özelliği ile Gmail’den ayrılmayı başarmış. Erteleme özelliğini kullanarak ertelediğiniz şeylerin ne zaman gelen kutusuna düşeceğini belirleyebiliyorsunuz. Örneğin bir hatırlatıcı eklediniz. Bu notu ertelediğiniz zaman sol kenarda bulunan menü de Ertelenenler sekmesi altında ertelediğiniz her şeyi görebilirsiniz.

Erteleme özelliği ile maillerinizi de erteleyebilirsiniz. Size gelen bir maili okumadığınız zaman unutabilirsiniz. Bu durumda bu mail listenin alt sıralarına düşer. Bu durumu yaşamamak için bir maili erteleyerek, ertelediğiniz saatte gelen kutunuza yeniden düşmesini sağlayabilirsiniz. Bu anlamda oldukça kullanışlı bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.

Google Inbox henüz yeni bir uygulama olduğu için davetiye usulü ile çalışmasını sürdürüyor. Siz Inbox by Gmail kullanmak için bir davetiye gönderiyorsunuz. Üyeliğiniz aktif olduktan saat sonra davetiye gönderme imkânına sahip olabiliyorsunuz. Fakat burada bir kısıtlama var. Sadece 3 kişiye davetiye gönderme hakkına sahip oluyorsunuz.

inbox-by-gmail-hatirlaticiArkadaşınıza davetiye gönderebilmek birkaç dakikalık bir işlem yapmanız gerekiyor. Bunun içini ilk olarak uygulamanın sağ alt köşesinde bulunan “+” simgesine tıklayın. Seçenekler arasında “Inbox’a Davet Et” özelliğini göreceksiniz. Bu yolu izleyerek istediğiniz 3 kişiye Inbox davetiyesi gönderebilirsiniz.

Inbox by Gmail kullanmaya başladığınız zaman yenilikçi yapının farkına varacaksınız. Bu uygulama ile size gelen maillerin Gelen Kutusu üzerinden ön izlemesini görebilirsiniz. Gelişmiş hatırlatıcı yapısı ile istediğiniz zamana bir hatırlatıcı ekleyebilirsiniz. İstediğiniz şekilde her şeyi bir pencereden yönetebilmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Inbox by Gmail ücretsiz bir uygulamadır. Google Play ve App Store üzerinden indirip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Inbox by Gmail
Inbox by Gmail
Developer: Google LLC
Price: Free
  • Inbox by Gmail Screenshot
  • Inbox by Gmail Screenshot
  • Inbox by Gmail Screenshot
  • Inbox by Gmail Screenshot
  • Inbox by Gmail Screenshot
Inbox by Gmail
Inbox by Gmail
Developer: Google LLC
Price: Free
  • Inbox by Gmail Screenshot
  • Inbox by Gmail Screenshot

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz