İBB İstanbul Mobil Uygulaması

0
3925

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilen İBB İstanbul mobil uygulaması, bütün belediyecilik faaliyetlerini tek bir uygulama altında topluyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı açıklamaya göre uygulama içinde İstanbul trafiğinden beyaz masaya, İBB wi-fi noktalarından toplu ulaşım araçlarına kadar her şey bu uygulama içinde yer alıyor.

İBB İstanbul uygulaması, İstanbul’da yaşayanlar için hayatı kolaylaştırmayı amaçlıyor. İstanbul’un en büyük sorunlarından biri olan trafiği cep telefonunuz sayesinde İBB İstanbul uygulaması sayesinde kontrol edebilir, hangi noktalarda ne kadar trafik yoğunluğu var saniyeler içinde görebilirsiniz.

İBB İstanbul uygulaması içinde yer alan Şehir Rehberi özelliği hem yabancılar hem de İstanbullular için oldukça kullanışlı bir özellik. Bu sekme altında şehirde bulunan sosyal tesisleri, kütüphaneleri, eczaneleri görüntüleyebilir, adreslerine tek bir ekran üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu ve bunun gibi önemli noktaların iletişim bilgileri ve yol tarifine İBB İstanbul ile saniyeler içinde ulaşabilirsiniz.

Beyaz Masa özelliği sayesinde şehir sakinlerinin istek, şikayet ve önerilerini 7 gün 24 saat boyunca yapabilecekleri bir alan oluşturuldu. İBB İstanbul içinde yer alan Beyaz Masa özelliğini kullanarak siz de yer ve zaman kısıtlaması olmadan istek, şikayet ve önerilerinizi belediye ile paylaşabilirsiniz.

İBB İstanbul uygulamasını diğer belediye uygulamalarından ayıran en güzel özelliklerinden bir tanesi de kaybolan ve sahiplendirilmek istenen hayvanlar için bir bölüm oluşturulmasıdır. Vetİstanbul bölümünde kaybolan hayvanlar hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir, yeni sahiplerini ve yuvalarını bulmayı bekleyen minik dostlarımız ile tanışabilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde bulunduğunuz konuma en yakın açık ve kapalı otoparkları görebilirsiniz. Otopark bilgilerine İspark noktalarından ulaşabilirsiniz.

Uygulama içinde yer alan Toplu Ulaşım seçeneğini kullanarak gideceğiniz yere en kolay ve en kısa yoldan nasıl gideceğinizi, hangi otobüs ya da metro hattını kullanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Uygulama içinde yer alan gerçek zamanlı ulaşım bilgileri ile rotanızı belirleyebilir, günlük planlarınızı oluşturabilirsiniz.

Günlük hayatta size rehberlik edecek olan ve akıllı şehir olan İstanbul’da yaşamı kolaylaştıran bir uygulama olan İBB İstanbul’u ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bunun için Google Play ve App Store mağazalarını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz