HES Uygulamasına “İhbarda Bulun” Özelliği Geldi

0
1061
hes ihbarda bulun ozelligi

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasına yeni bir özellik eklendi. HES mobil uygulamasına eklenen yeni özellik, vatandaşların karşılaştıkları kural ihlallerini mobil cihazlarından kolaylıkla bildirmelerini sağlayacak.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında ilk olarak kullanıcıların çevre bölgelerindeki riskli olan yerleri görüntüleyebilmeleri ve COVID-19 testi yapabilmeleri için sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması, güncelleştirmelerle birlikte birçok yeni özelliğe de kavuştu. Bunlardan bir yenisi “ihbarda bulun” özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Kural ihlallerinin anında bildirilmesini sağlayan bu özellik, virüsün kontrol altın alınmasında yardımcı olacak.

Vatandaşlar Kural İhlallerini Kolaylıkla Bildirebilecek

Karşılaşılan kural ihlalleri, HES uygulamasında ana ekran üzerinden yapılabilecek. Kullanıcılar, İhbarda Bulun sekmesi üzerinden Başlık/İşletme Adı bilgilerini girerek açıklama ve adres bilgilerini doldurduktan sonra fotoğraf ekleyerek ihbarda bulunabilecekler.

Hayat Eve Sığar uygulamasını Android cihazınız için buradan, iOS cihazınız için buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz