“Güvendeyim” Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

0
1235
guvendeyim uygulama inceleme

Doğal afetler hayatımızın bir gerçeği olsa da farkındalık düzeyimizi artırmak ve gerekli önlemleri almak, etkilerini değiştirebilmemiz için oldukça önemli. Doğal afetler meydana geldiğinde özellikle iletişimin ne kadar önemli olduğunu görebiliyoruz. Herhangi bir doğal afet ya da acil durum anlarında telefon ve internet hatlarında yaşanan yoğun trafik, hatların kilitlenmesine neden oluyor. Sevdiklerimize güvende olup olmadığımızı haber vermek için aynı anda aramalar yapıyoruz. Ancak bu noktada afetten zarar görenlerin ve yardıma ihtiyacı olanların kolaylıkla arama yapabilmeleri için bu yoğunluğu azaltmak gerekiyor. AKUT tarafından geliştirilen Güvendeyim uygulaması, bu yönde geliştirilen bir uygulama. Peki “Güvendeyim” uygulaması nedir? Nasıl Kullanılır?

Güvendeyim Uygulaması Nedir?

AKUT’un mobil cihazlar için geliştirdiği Güvendeyim uygulaması, doğal afetlerde ve acil durumlarda sevdiklerinize güvende olduğunuzu bildirmenizi sağlıyor. Tek bir butona dokunarak tüm sevdiklerinize güvende olduğunuzu bildirebilirsiniz. Uygulamaya eklediğiniz telefon numaralarına tahmini konumunuz ve güvende olduğunuza dair SMS gönderiliyor. Böylece baz istasyonları meşgul edilmiyor ve afetten zarar görenler kolaylıkla cep telefonları ile arama yapabiliyor.

guvendeyim uygulamasi

Güvendeyim uygulamasının amacı, afetten etkilenmeyen kişilerin telefon hatlarını gereksiz yere meşgul etmeyecek şekilde güvende olduklarını hızlı ve kolay bir biçimde iletmek. Yardıma ihtiyacı olan kişiler için telefon hatlarının meşgul edilmemesi hayati önem taşıyor. Bu yönden Güvendeyim mobil uygulaması oldukça gerekli bir ihtiyaca cevap veriyor diyebiliriz.

Güvendeyim Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Güvendeyim uygulamasını indirdikten sonra uygulamanın ayarlar bölümüne girerek en az 1 kişinin telefon numarasını kaydetmeniz gerekiyor. Numarayı kaydettiğiniz zaman, “Güvendeyim” butonunun aktif hale geldiğini göreceksiniz. Doğal afet veya bir acil durum anında butona tıkladığınız zaman kaydettiğiniz telefon numaralarına tahmini konumunuz ve güvende olduğunuza dair SMS gönderiliyor.

Güvendeyim uygulaması internetsiz çalışıyor. Sadece uygulamaya telefon numaralarını kaydetmek için internet bağlantısına ihtiyacınız oluyor. Uygulama aracılığıyla güvende olduğunuza dair mesajın gönderilebilmesi için SMS hakkınızın olması gerektiğini belirtelim. Eğer SMS hakkınız bulunmuyorsa paket ya da tarifenizin standart ücreti ile mesaj iletiliyor.

Deprem, sel, yangın gibi doğal afet durumlarında ya da acil durumlarda iletişim sorunu yaşandığı için tedirgin olabiliyoruz. Güvende olsak dahi durumumuzu sevdiklerimize iletemeyebiliyor ve onların güvende olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olamayabiliyoruz. Güvendeyim uygulamasını kullanarak bu tedirginliği ortadan kaldırabilir ve ihtiyacı olanların hızlı bir şekilde yardım istemelerine yardımcı olabilirsiniz.

Güvendeyim mobil uygulamasını aşağıdaki bağlantıları kullanarak Android ve iOS cihazlarınız için indirebilirsiniz.

Güvendeyim
Güvendeyim
Price: Free
 • Güvendeyim Screenshot
 • Güvendeyim Screenshot
 • Güvendeyim Screenshot
 • Güvendeyim Screenshot
 • Güvendeyim Screenshot
 • Güvendeyim Screenshot
 • Güvendeyim Screenshot
 • Güvendeyim Screenshot
 • Güvendeyim Screenshot
 • Güvendeyim Screenshot
 • Güvendeyim Screenshot
 • Güvendeyim Screenshot
‎Güvendeyim
‎Güvendeyim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz