Google ve Facebook Çalışanlarına Aşı Zorunluluğu Geliyor

0
555
google facebook calisanlari asi zorunlulugu

Google ve Facebook, şirket çalışanları için aşı zorunluluğu getiriyor. Ofislere geri dönüş yapılmasıyla birlikte Google ve Facebook çalışanlarının koronavirüs aşısını yaptırmış olmaları gerekiyor.

Dünyanın her yerinde etkisini göstermeye devam eden COVID-19, çalışma hayatını da büyük ölçüde değiştirdi. Pandemiyle birlikte birçok şirket, evden çalışma modelini uygulamıştı. Şimdi ofislere geri dönüşün olacağını açıklayan bazı şirketler, tedbirlerini de duyurdu. İki teknoloji devi Google ve Facebook, çalışanlar için aşı zorunluluğu olacağını açıkladı.

Google ve Facebook artık ofislere geri dönmeyi planladıklarını belirttiler. Bunun için de koronavirüs aşısının gerekli olduğunu ve çalışanların aşı yaptırmaları halinde ofise geri dönebileceklerini açıkladılar.

Google CEO’su Sundar Pichai’nin açıklamasına göre aşı talimatı, ABD ofisleri için geçerli olacak. İlerleyen süreçlerde ABD dışındaki ofisler için de bunun uygulanması için harekete geçilecek. Google çalışanları için ofise dönüşün ekim ayına ertelendiği de belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz