Google Lens Artık Fotoğraftaki Matematik Sorusunu Çözebilecek

0
3381
google lens soru cozebilecek

Google, uzaktan eğitimde faydalı olacak yeni bir işlevsel özelliğini duyurdu. Google Lens bünyesine eklenen yeni özellikle birlikte artık fotoğraflardaki matematik sorularının çözümleri yapılabilecek.

Google, koronavirüsün etkisiyle yaşanan çevrimiçi  eğitime yardımcı olması niteliğinde bu süreçte yeni uygulamalar geliştirmiş ve kullanıma sunmuştu. Google tarafından gelen bir yeni gelişme de Google Lens uygulamasına eklenecek olan özellik oldu. Uzaktan eğitimi kolaylaştıracak yeni Google Lens özelliği, fotoğraflardaki matematik sorularının çözümleri için destek sağlayacak.

Google Lens, Matematik Sorularını Çözebilecek

Google Lens’in yeni özelliği, Google’ın sahip olduğu eğitim uygulaması Socratic desteği ile uygulanacak. Kullanıcılar, takıldıkları soruların fotoğrafını çektiklerinde sorunun çözümü ekranda gösterilecek. Soruların çözümlerinin adım adım gösterilecek olması da öğrencilerin çözümleri detaylı olarak görebilmesini sağlayacak.

google lens yeni ozellik

Öğrencilere kolaylık sağlayacak yeni Google Lens özelliğinin kullanıma sunulacağı tarih henüz belli değil. Uygulamaya gelecek yeni özelliğin sağlayıcısı Socratic ise Play Store ve App Store mağazalarından indirilebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz