Google, Koronavirüs İçin İnternet Sitesi Açıyor

0
863
google koronavirus internet sitesi

İnternet devi Google, tüm dünyayı etkisi altına almış durumda olan Koronavirüs ile ilgili yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Koronavirüs tespitinde kullanıcılara kolaylık sağlaması amacıyla açılacak olan internet sitesi, deneme sürecinden sonra aktif olacak.

ABD Başkanı Donal Trump, düzenlenen bir basın toplantısında Google’ın, küresel salgın olarak tanımlanan Koronavirüs için bir internet sitesi geliştirme aşamasında olduğunu duyurdu. Google’ın bu internet sitesi hakkında henüz detaylı bir açıklama yapılmadı. Ancak şu ana kadar verilen bilgiye göre, kullanıcıların bu siteyi ziyaret etmeleri, Koronavirüs tespiti için kullanıcılara kolaylık sağlayacak.

Gelişim aşamasında olan internet sitesi, hazırlıkların bitmesiyle birlikte Körfez bölgesinde test edilmeye başlanacak. Şirket, internet sitesi için öncelikli olarak sağlık çalışanlarını hedef aldıklarını ancak herkesin kullanımına açık olacağını da belirtti. Körfez bölgesinde gerçekleştirilecek deneme sürecinden sonra internet sitesi, genişleme planı dahilinde farklı bölgelere de hizmet vermeye başlayacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz