Google Kişi Kartları İle Sanal Kartvizit Oluşturulabilecek

0
2193
google kisi kartlari

Google, kişi kartları özelliğini duyurdu. Google’ın kişi kartları özelliği sayesinde artık herkes kendi sanal kartvizitini oluşturarak aramalarda görülebilecek bilgilerini düzenleyebilecek.

Arama motoru Google’da tanınmış kişileri aratarak pek çok bilgiye ulaşabiliyoruz. Tahmin ediyoruz ki birçoğumuz kendi ad soyadını yazarak da arama yapmıştır. Google, kendi bilgilerini paylaşmak  isteyen kullanıcılar için kişi kartları özelliğini kullanıma sundu. Bu özellik, sanal kartvizitinizi oluşturmanıza imkan veriyor. Böylelikle sizinle ilgili arama yapıldığında, paylaştığınız bilgiler arama sonuçlarında yer alacak.

Google, sanal kartvizitleri insanların ziyaret etmesini istediğiniz mevcut web sitenizi veya sosyal medya hesaplarınızı ve bilinmesini istediğiniz kendinizle ilgili diğer bilgileri vurgulayabileceğiniz sanal bir ziyaret kartı olarak tanımlıyor.

Google’da Sanal Kartvizit Nasıl Oluşturulur?

Sanal kartvizitinizi oluşturmak için Google’da oturum açıp adınızı Google’da aratarak ya da arama kısmına “beni aramaya ekle” yazıp komut istemine tıklayabilirsiniz. Kişi kartınızı oluşturmaya başlamak için, Google hesabınızdaki resminizi, web sitenizin veya sosyal medya hesaplarınızın bağlantılarını ve isterseniz telefon numaranızı veya e-posta adresinizi ekleyebilirsiniz.

Kişi kartınızı oluştururken kimlik doğrulaması için telefon numarasını belirtmeniz gerekiyor. Ancak telefon numaranız, kartvizitinize eklemediğiniz sürece kullanıcılar tarafından görüntülenmiyor. Ayrıca kişi kartınızı istediğini zaman silebiliyorsunuz.

Google’ın yeni özelliği Hindistan’da kullanıma sunuldu. Yakın zamanda diğer ülkelerde de aktif edilmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz