Google Fotoğraflar’a “Sinematik Fotoğraflar” Özelliği Geliyor

0
819
google fotograflar sinematik ozelligi

Google, popüler servisi Google Fotoğraflar için yeni bir özellik geliştirdiğini duyurdu. Sinematik fotoğraflar olarak adlandırılan yeni özellik ile iki boyutlu fotoğraflar, üç boyutlu hale getiriliyor.

Google, önümüzdeki haftalarda kullanıcılara yeni bir Google Fotoğraflar özelliği sunacağını açıkladı. Yeni özellik ile kullanıcıların fotoğrafları üç boyutlu hale dönüştürülebilecek. Google’ın sinematik fotoğraflar adını verdiği bu özellik, anıların daha canlı ve gerçekçi bir şekilde yeniden yaşanmasını sağlıyor.

Fotoğraflar Üç Boyutlu Hale Dönüştürülecek

Şirket, bir görüntünün derinliğini tahmin etmek ve bir sahnenin 3D temsilini oluşturmak için makine öğrenimini kullandıklarını açıkladı. Çekim derinliği hesaplanarak ve sahnenin üç boyutlu hali oluşturuluyor. Bu yöntemin, cihazdan derinlik bilgisi alınmasa bile çalışacağı ifade edildi. Son olarak kaydırma efekti oluşturmak için fotoğraf canlandırılıyor.

Sinematik fotoğraflar, Google Fotoğraflar içinde otomatik olarak oluşturulacak. Bu fotoğraflar, Anılar gibi fotoğrafların üst bölümünde yer alacak. Şirket bu özelliğin yanı sıra Anılar kısmına da yenilikler getireceğini belirtti. Yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılar, bu yeniliklerle buluşturulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz