Google, Eski Android Sürümlerine Desteğini Kesiyor

0
802
google eski android surumleri

Google, eski Android cihazlar için desteğini keseceğini duyurdu. Belirlenen sürüm altındaki cihazlara sahip kişiler, Google hizmetlerinden yararlanamayacaklar.

Google, çok eski Android sürümlerini kullanan kullanıcılarına artık oturum açma izni vermeyecek. Eski sürümlerin güvenlik riski oluşturması nedeniyle belli bir sürüm altındaki cihazlarda Google hizmetlerinin artık kullanılamayacağı açıklandı.

Android 2.3.7 (Gingerbread) veya daha eski bir sürümü kullanan kullanıcılar, 27 Eylül’den itibaren Google hesabıyla oturum açamayacaklar. Gmail ve YouTube gibi Google hizmetlerinden yararlanamayacaklar. Google, Android 2.3.7 ve altındaki sürümlere sahip cihaz kullanıcılarına bilgilendirme için e-posta göndermeye başladı.

“Kullanıcılarımızı güvende tutmaya yönelik devam eden çabalarımızın bir parçası olarak Google, 27 Eylül 2021’den itibaren Android 2.3.7 veya daha eski sürümleri çalıştıran Android cihazlarda oturum açılmasına artık izin vermeyecektir. 27 Eylül’den sonra cihazınızda oturum açarsanız Gmail, YouTube ve Haritalar gibi Google ürünlerini ve hizmetlerini kullanmaya çalıştığınızda kullanıcı adı veya şifre hataları alabilirsiniz.”

Google’ın böyle bir karar almasındaki en önemli sebep; eski sürümlerin güvenlik riski taşıması. Eski sürümlerde Google desteği kesilerek kullanıcıların güncel bir sürüme yönlendirilmesi de sağlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz