Google Chrome’a Canlı Altyazı Özelliği mi Geliyor?

0
1536
google chrome canli altyazi

Google, Chrome tarayıcısına yeni bir özellik getirmeye çalışıyor. Esas olarak işitme engelliler için geliştirilen ancak gürültülü ortamlarda da video izlenilebilmesini sağlayan canlı altyazı özelliği Chrome’a getiriliyor.

Bilgisayarlarda, tabletlerde, akıllı telefonlarda en sık kullanılan tarayıcılardan biri olan Google Chrome, yakın bir zamanda canlı altyazı özelliğini kullanıcılarla buluşturabilir. Canlı altyazı özelliği, Google’ın 2019 yılında tanıtıma sunduğu akıllı telefon modelleri Pixel 4 serisinin dikkat çeken özelliklerinden biriydi. Live Caption olarak adlandırılan bu özelliği Google, şimdi de Chrome tarayıcısında kullanma hazırlığında. Gerçek zamanlı olarak altyazılar üretilerek her ortamda video izlenmesine imkan veren Live Caption özelliği, ilk olarak işitme engellilere kolaylık sağlamak adına geliştirilmiş bir özellik.

Henüz Google tarafından resmi bir onaylama yapılmamış olsa da özelliğin test aşamasında olduğu söyleniyor. Henüz ne zaman kullanılabilir hale geleceği hakkında edinilen bir bilgi yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz