GIF Odaklı Bir IOS Uygulaması Piku Piku

0
2448

Fotoğraf çekme ve fotoğraf düzenleme uygulamalarının her geçen gün artması ile birlikte App Store üzerinde yeni bir uygulama da yerini aldı. Piku Piku uygulaması diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarından farklı olarak GIF yapma özelliği ve video çekme özelliği ile dikkatleri üzerine çekiyor.

iOS için geliştirilen fotoğraf çekme, video yapma ve GIF oluşturma uygulaması olan Piku Piku, Americos Technologies tarafından iOS 8.0 ve üzeri işletim sistemine sahip olan iPhone modelleri için geliştirildi.

Piku Piku uygulaması ile kişiler telefonlarının hem ön kamerasını hem de arka kamerasını kullanarak GIF formatına sahip fotoğraf yapılmasına imkan sunan uygulama aynı zamanda sürekli tekrar eden videolar yapmaya da imkan sunuyor. Ön kamera ile çekim yapacağınız zaman daha iyi aydınlatma imkanına sahip oluyorsunuz. Çektiğiniz fotoğraf ya da giflere ekleyebileceğiniz gerçek zamanlı filtreler ile daha canlı ve daha enteresan çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz. Bu filtreler sayesinde çektiğiniz fotoğraf ve videolar daha ilgi çekici oluyor.

Piku Piku uygulaması, Apple tarafından üretilen iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde yer alan 3D Touch teknolojisini kullanarak hızlı fotoğraf çekimi yapabilirsiniz.

Piku Piku ile çektiğiniz fotoğraf, video ve gifleri diğer sosyal medya hesaplarınız üzerinde en kolay yoldan paylaşabilirsiniz. Twitter, Instagram, Tumblr, iMessage, Facebook gibi en çok kullanılan ve tercih edilen ağlar üzerinde paylaşabilirsiniz.

Diğer fotoğraf uygulamalarından ayrılan Piku Piku, iOS kullanıcıları için oldukça farklı bir fotoğraf çekme deneyimi yaşatıyor. Bu uygulamayı ilk aşama da ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Fotoğraf uygulamalarına yeni bir soluk getiren Piku Piku tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Uygulamanın bazı özelliklerini kullanabilmek için uygulama içi satın almalar yapmanız gerekiyor.

Uygulamanın 5 sürümü bulunuyor. Uygulama içinde bütün özelliklerin kilidini açmak için 9,99 TL ödemeniz, gümüş paketi satın almak için 3,49 TL, platin paketi satın almak için 3,49 TL, opal paketi almak için ise yine 3,49 TL ödemeniz gerekiyor. Uygulamayı indirebilmek için App Store mağazasını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Uygulama şu an yalnızca iOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılıyor. Android için uygulama geliştirilecek mi merak konusu…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz