Fotoğraf Üzerine Yazı Eklemek Typorama ile Çok Kolay

0
5547

Sosyal medya uygulamalarının hayatımızın baş köşesine yerleşmesi ile birlikte çektiğimiz ve bu alanlarda paylaştığımız fotoğraflar bir hayli önem kazandı. İnsanların bizim paylaştığımız fotoğrafları beğenmesi oldukça önemli hale geldi.

Günümüzde geliştirilen pek çok uygulama fotoğraflara farklı efektler eklemek ya da videoları düzenlemek için mobil uygulama mağazalarında yer alıyor. Fotoğraf düzenleme uygulamalarından bir tanesi olarak karşımıza çıkan Typorama ise fotoğrafların üzerine saniyeler içinde birbirinden farklı yazılar eklemenizi sağlıyor.

Typorama mobil uygulaması ile fotoğraflarınızın üzerine bir profesyonelin elinden çıkmış gibi duran ve oldukça havalı görünen yazılar ekleyebilirsiniz. En hızlı ve kolay yoldan birbirinden güzel tipografik tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Typorama uygulaması içinde birbirinden farklı 50 rastgele çıktı veren yazı stili bulunmaktadır. Bunun yanı sıra dünyanın en iyi tasarımcıları tarafından çeşitli dokunuşlar ile hayat bulan 100 farklı yazı tipi de sizleri bekliyor.

Fotoğraf üzerine yazı yazmak için kullanabileceğiniz en iyi uygulamaların başında gelen ve son dönemlerde listelerde zirveye oynayan Typorama uygulaması ile isterseniz etkinliğiniz için poster oluşturabilir, isterseniz sosyal medya hesaplarınızı daha canlı hale getirebilirsiniz. Üstelik bunu sadece kendi çektiğiniz fotoğraflar ile değil Pixabay ve Unsplash gibi fotoğraf sağlayıcı sitelerden alınan hazır fotoğraflar ile de yapabilirsiniz.

Typorama mobil uygulaması size yazı eklemenin yanı sıra fotoğraflarınıza ekleyebileceğiniz birbirinden farklı efektler sunmaktadır. Bu efektleri kullanarak fotoğraflarınıza farklı bir hava katabilirsiniz.

Fotoğraf Üzerine Yazı Eklemek Typorama ile Çok Kolay

Uygulamanın en dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi ise eklediğiniz yazılar üzerinde bölgesel silme yapabiliyor olmanız. Bu sayede fotoğraflara eklediğiniz yazıların bir kısmı sanki nesnenin altında kalıyor gibi görüntü yaratabilirsiniz.

Typorama ile fotoğraflarınıza sadece yazı değil çerçeve ve çeşitli grafikler ekleyebilirsiniz. Ayrıca oluşturduğunuz fotoğrafları saniyeler içinde sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Tamamen yerli bir uygulama olan Typorama, Sarp Erdağ ve Çağatay Kaptanoğlu tarafından geliştirilmiştir. Alanında yakaladığı başarıyı Apple tarafından “Nisan 2015’te En İyi Uygulamalar” ve “En İyi Yeni Uygulama” olarak kanıtlamıştır. TIME dergisinde de “Haftanın En iyi Uygulamaları” listesine girmeyi başaran Typorama, her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılmaya devam ediyor.

Typorama mobil ücretsiz bir uygulamadır. Şu an yalnızca iOS işletim sistemine sahip cihazlarda çalışabilen bu uygulamayı indirmek için App Store mağazasını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Uygulamayı Fotoğraf ve Video kategorisi altında bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz