Ford ve Toyota, Türkiye’deki Üretime Ara Veriyor

0
1078
ford ve toyota uretime ara verdi

Koronavirüs nedeniyle Avrupa’daki otomotiv markaları, fabrikalarını kapatma kararı aldı. Türkiye’deki fabrikalarda da üretime ara verileceği açıklandı. Ford’un koronavirüs nedeniyle üretimi durdurma kararı almasının ardından Toyota da iki hafta süresince faaliyetlerini durduracağını açıkladı.

Koronavirüs salgını, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her alanı etkilemiş durumda. Özellikle bugünlerde birçok firma, üretimleri durduracağını belirtti. Avrupa’daki birçok otomotiv markası da üretime bir süre ara verdiğini duyurdu. Türkiye’de de ilk olarak Ford Otosan, Gölcük fabrikasındaki üretime bir hafta ara verileceğini duyurmuştu. Şirketin yaptığı yeni açıklamaya göre diğer tesislerde de geçici olarak ara verildi. Üretime, Gölcük fabrikasındaki Custom hatlarında 19 Mart tarihinden itibaren ara verilirken, Transit hatlarında, Yeniköy ve Eskişehir fabrikalarında ise 21 Mart tarihi itibarıyla iki hafta ara verilecek.

Ford’un ardından Toyota da Türkiye’deki üretime ara vereceğini açıkladı. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, çalışan sağlığını ön plana almak istediklerini belirterek Sakarya’daki fabrikada üretim faaliyetlerini iki hafta süre ile durduracağını duyurdu. Şirket, Sakarya’daki fabrikasında 21 Mart – 5 Nisan tarihleri arasında üretime ara verecek.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz