Facebook’un Canlı Yayın Uygulaması “Venue” Yayınlandı

0
852
facebook venue uygulamasi

Facebook, canlı etkinlikler için etkileşim sağlayan yeni bir uygulama geliştirdi. Facebook Venue olarak duyurulan yeni uygulama, kullanıcıların canlı etkinlikler sırasında yorumcularla etkileşime girmesini sağlıyor.

Facebook’un geliştirme ekibi NPE Team, geçtiğimiz günlerde duyurulan CatchUp ve Collab uygulamalarından sonra bu kez de Venue uygulamasıyla karşımıza çıktı. Canlı etkinliklere odaklanan Venue uygulaması, Twitter’ın etkinlik özellikleriyle benzer şekilde çalışıyor. Ancak Venue uygulamasında farklı olarak izlenen canlı etkinlik sırasında herkesin yorum yapmasına izin verilmiyor. Etkinliklere yorumcu olarak gazeteciler, sporcular, tanınmış analistler ve sosyal medya fenomenleri katılabilecek.facebook venue gorsel

Facebook Venue uygulamasında etkinlik hakkında görüşlerini belirten yorumcular, kullanıcılarla etkileşime geçmek için sorular ve anketler oluşturacaklar. Ayrıca etkinlik sahibi, etkinlik sırasında kısa sohbetler de açabilecek. Facebook’un yeni uygulaması hakkında paylaştığı yazı ise şu şekilde:

Canlı yayınlar milyonlarca insanın aynı anda içerik tüketmesi için nadir bir fırsat sunuyor. Geniş eşzamanlı görüntüleme sağlanmasına rağmen, canlı yayınlar hala çoğunlukla yalnızca görüntüleme deneyimidir. Tutkulu hayranlar sürekli olarak en sevdikleri etkinlikler etrafında diğer hayranlarla ve uzmanlarla iletişim kurmanın daha iyi yollarını arıyorlar. Venue, hayranlarla canlı spor etkinlikleri arasında köprü görevi görerek hayranların en sevdikleri etkinliklerin önemli anlarına odaklanan etkileşimli bir ikinci ekran deneyimi sunmayı amaçlıyor.”

Facebook Venue, ilk olarak NASCAR’ın 31 Mayıs 2020 Pazar günü gerçekleşen Food City 500 etkinliğinde kullanıldı. Uygulama ABD’de mobil kullanıcıların kullanımına sunuldu. Diğer ülkelerde ne zaman yayınlanacağı hakkında ise henüz bir bilgi yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz