Facebook, Yeni Uygulaması “Collab”i Yayınladı

0
964
facebook collab uygulamasini yayinladi

Facebook, video içeriklere odaklanan yeni uygulamasıyla kullanıcıların karşısına çıktı. Birbirinden farklı yerlerdeki kullanıcıların birlikte müzik yapabilmelerine imkan veren Collab uygulaması, orijinal müzik videoları oluşturmayı destekliyor.

Facebook’un geliştirme ekibi NPE Team tarafından geliştirilen Collab uygulaması, kullanıcılara ortak müzik yapma fırsatını veriyor. Collab, orijinal müzik videoları oluşturmak isteyenlere yönelik tasarlanan bir uygulama. Orijinal müzik kayıtlarını birleştirerek düzenleme yapılabiliyor. Rakip uygulamalardan farklı olarak Collab uygulamasında müzikleri, kullanıcıların üretmesi gerekiyor.

facebook collab uygulamasi

Uygulamaya kendi çalışmalarını yükleyen kullanıcıların çalışmalarına ekleme yapabiliyorsunuz. Collab uygulamasını kullanabilmek için özel bir müzik yeteneğinizin olmasına gerek olmuyor. Müzik videolarına sadece ritim tutarak da katkıda bulunabilirsiniz. İçerik sahibi bu katkıları müziğe dahil ederek yayınlayabiliyor.

Collab’de yayınlanan videoların uzunluğu en fazla 15 saniye olacak şekilde sınırlandırılmış. Eğlence amaçlı olarak geliştirilen uygulama, kullanıcıların kısa içeriklerle keyifli vakit geçirmelerini sağlama hedefinde. Kullanıcılar, oluşturdukları içerikleri popüler sosyal medya platformlarında paylaşabilme imkanına da sahip. Uygulama henüz beta sürümünde ve sadece ABD ve Kanada’da kullanıma sunuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz