Facebook, TikTok Rakibi “Collab”ı Kullanıma Sundu

0
659
facebook collab i kullanima sundu

Facebook’un bir süredir beta sürümünde bulunan yeni uygulaması Collab, kullanıma sunuldu. Facebook Collab, kullanıcıların birbirleriyle müzik yapabilmelerini ve orijinal video içerikleri oluşturmalarını sağlıyor.

TikTok’un yeni rakibi olarak karşımıza çıkan Facebook Collab, kullanıcılara ortak müzik yapma fırsatı veriyor. Uygulamayı mayıs ayında sizlere aktarmıştık. Mayıs ayından beri beta sürümünde bulunan Collab, iOS platformunda yerini aldı. Şu an için uygulamayı sadece ABD’deki iOS kullanıcıları deneyimleyebiliyor.

Facebook’un geliştirme ekibi NPE Team tarafından geliştirilen Collab, orijinal müzik videoları oluşturmak isteyenlere yönelik tasarlanan bir uygulama. Rakip uygulamalardan farklı olarak Collab uygulamasında müzikleri, kullanıcıların üretmesi gerekiyor. Uygulamaya kendi çalışmalarını yükleyen kullanıcıların çalışmalarına ekleme yapabiliyorsunuz. Orijinal müzik kayıtlarını birleştirerek düzenleme yapılabiliyor.

facebook collab uygulamasi

Collab uygulamasında müzik videolarına sadece ritim tutarak da katkıda bulunabilirsiniz. İçerik sahibi bu katkıları müziğe dahil ederek yayınlayabiliyor. Collab’da yayınlanan videoların uzunluğu en fazla 15 saniye olacak şekilde sınırlandırılmış. Kullanıcılar, oluşturdukları içerikleri sosyal medya platformlarında da paylaşabilecek.

Kullanıcıların eğlenceli vakit geçirmeleri amacıyla geliştirilen uygulama, TikTok karşısında güçlü bir rakip olarak görünüyor. Uygulamanın yakın zamanda diğer ülkelerde ve Android platformu için de yayınlanması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz