Facebook Messenger’a Ekran Paylaşımı Özelliği Geldi

0
1313

Facebook, Messenger uygulaması için yeni bir özelliği kullanıma sundu. Mesajlaşma uygulaması olarak kullanılan Facebook Messenger, kullanıcıların birbirleriyle ekran paylaşımı yapmalarını sağlayacak.

Sosyal medya devi Facebook, mesajlaşma uygulaması için ekran paylaşımı özelliğini kullanıma açtı. Bir süredir test aşamasında olan yeni özellik, kullanıcılar için aktif edildi. Kullanıcılar, sesli ya da görüntülü sohbetlerde sabitlenen bir buton yardımıyla, eş zamanlı olarak ekranlarını paylaşabilecekler. Bu özellik, 8-16 kişilik grup sohbetlerinde de kullanılabilecek.

messenger ekran paylasimi

Facebook Messenger’da karşılıklı sohbet açıkken ekran paylaşımı açıldığında, kamera kapanıyor ve sohbetteki kişiler, paylaşan kişinin ekranını görebiliyor. Ekran paylaşımı özelliği için görüşme esnasında alt menüyü genişleterek “ekranı paylaş” seçeneğine dokunmanız yeterli.

Uygulamanın işlevselliğini artıran ekran paylaşımı özelliğini kullanabilmek için Messenger uygulamasını son sürüme güncellemeniz gerekiyor. Android ve iOS platformları için kullanıma sunulan yeni özelliğin herkese ulaşması biraz zaman alabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz