En Çok İndirilen Mobil Oyunlar: PUBG Zirvede!

0
1226
en cok indirilen mobil oyunlar pubg

Dünya genelinde en çok indirilen mobil oyunlar neler? Sensor Tower, geçtiğimiz temmuz ayının en çok indirilen mobil oyunlarını sıraladı. Zirvenin sahibi PUBG Mobile oldu.

Mobil oyun ve uygulama kullanımına yönelik araştırmalar yapan Sensor Tower, geçtiğimiz temmuz ayının verilerini paylaştı. Şirket, dünya çapında en çok indirilen oyunları açıkladı. Listede, popüler battle royale oyunu PUBG Mobile’ı ilk sırada görüyoruz. Tencent tarafından geliştirilen oyun, zirvedeki yerini yine korumuş oldu.

Sensor Tower tarafından paylaşılan listenin ikinci sırasında 24,4 milyon indirme sayısı ile Count Masters yer alıyor. Üçüncü sırada da Outfit7 tarafından geliştirilen My Talking Angela 2 bulunuyor.

temmuz en cok indirilen mobil oyunlar listesi

Şirketin yaptığı bir diğer açıklama da mobil oyun pazarına yönelik verileri sunuyor. Küresel mobil oyun pazarı, Temmuz 2021‘de App Store ve Google Play Store‘da 4,7 milyar indirme gerçekleştirerek bir önceki yıla göre yüzde 2,3 düşüş gösterdi.

Oyun indirmeleri için 1 numaralı pazar, 815 milyon indirmeyle dünya çapındaki toplam indirmelerin yüzde 17,2‘sini oluşturan Hindistan oldu. Yüzde 9,3 ile ABD ikinci sırada; yüzde 8,3 ile de Brezilya üçüncü sırada yer alıyor.

Temmuz Ayında En Çok İndirilen 10 Mobil Oyun

  1. PUBG Mobile
  2. Count Masters
  3. My Talking Angel 2
  4. Trading Master 3D
  5. Bridge Race
  6. Hair Challenge
  7. Subway Surfers
  8. Fidget Trading 3D
  9. Garen Free Fire
  10. Roblox

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz