Elon Musk, Twitter’ı Satın Aldı

0
581
elon musk twitter i satin aldi

Twitter ve Elon Musk arasında bir süredir devam eden görüşmeler sonrasında karar belli oldu. Elon Musk, 44 milyar dolara Twitter’ın tüm hisselerini satın aldı.

Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda Twitter’ı satın alma çalışmalarıyla gündeme gelmişti. Başlangıç olarak Twitter’ın yüzde 9,2’sinin sahibi olduğunu da açıklamıştı. Twitter hisselerin tamamını satın almak isteyen Musk, 44 milyar dolar ile toplamda 73 milyon 486 bin 938 Twitter hissesinin sahibi oldu.

43 milyon dolarlık teklif ile giden Musk, şirket yönetiminin kararı sonrası 44 milyar dolarda anlaştıklarını duyurdu. Twitter Yönetim Kurulu‘nun oybirliği ile kabul ettiği anlaşmanın resmi açıklama ile doğrulandığını da belirtelim.

elon musk twitter

Musk, anlaşma sonrasında şu ifadeleri kullandı:

 “İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasinin temel taşıdır ve Twitter, insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital şehir meydanıdır.” ifadelerine yer verdi ve ”Ayrıca, ürünü yeni özelliklerle geliştirerek, güveni artırmak için algoritmaları açık kaynak yaparak, spam botlarını yenerek ve tüm insanların kimliğini doğrulayarak Twitter’ı her zamankinden daha iyi hale getirmek istiyorum. Twitter’ın muazzam bir potansiyeli var, şirketle çalışmayı dört gözle bekliyorum.”

Twitter ile Elon Musk arasında yapılan bu anlaşmanın 2022 yılı içerisinde tamamlanması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz