Ekşi Sözlük Mobil Uygulaması

0
4148

İnternet üzerinde bir ürün ya da bir kurum hakkında arama yaparken muhakkak Ekşi Sözlük yazarlarının ne dediklerini okumuşsunuzdur. Türkiye’nin bir numaralı referans kaynağı olan Ekşi Sözlük, mobil uygulaması ile hizmet veriyor.

Geçtiğimiz dönemlerde yalnızca web sitesi üzerinden Entry girişi yapılan ve güncel konuların okunabildiği Ekşi Sözlük artık bütün özelliklerinin kullanılabildiği bir mobil uygulama geliştirdi. Bu sayede Ekşi Sözlük için sadece siteden giriş ile sınırlı kalmayacak mobil uygulama sayesinde yer ve zaman fark etmeden sözlükte zaman geçireceksiniz.

Ekşi Sözlük mobil uygulaması kullanıcılara sitede yaptıkları her şeyi yapabilmeleri için olanak sunuyor. Ekşi Sözlük mobil uygulamasını detaylı bir şekilde ele alacak olursak şu yorumlarda bulunabiliriz.

Ekşi Sözlük mobil uygulamasını indirdiğiniz zaman yapmanız gereken ilk şey giriş yapmak. Bunun için e-posta adresiniz ya da Facebook hesabınızı kullanabilirsiniz.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra karşınıza o gün açılmış olan başlıkların listesi gelecek. Ekranın üst kısmında yer alan Bugün, Gündem, Takip, Tarihte Bugün… gibi sekmeleri kullanarak diğer konular arasında gezinti yapabilirsiniz.

İlginizi çeken konular hakkında Ekşi Sözlük yazarları tarafından girilen entryleri görmek için başlığa tıklamanız yeterli olacaktır. Eğer bu konu hakkında entry girmek isterseniz ekranın üst kısmında konu başlığını göreceksiniz. Konu başlığını yanında ise Entry yazma simgesi yer alıyor. Bu simgeye tıkladığınız zaman açıklamanızı yazacağınız alan açılıyor ve dilediğiniz gibi yazabiliyorsunuz. Daha sonra gönder butonuna tıklayarak yazıyı diğer kullanıcılar ile paylaşabiliyorsunuz.

 

Ekşi Sözlük mobil uygulaması ile hesabınıza profil resmi ekleyebilirsiniz. Sitede bu özellik bulunmuyor. Bu anlamda Ekşi Sözlük kullananlar yeni bir özellik ile tanışmış oldu.

Profilinize girdiğiniz zaman daha önce girmiş olduğunuz entryleri, favori entrylerinizi ve istatistiksel bilgilerinizi görebilirsiniz. Bu alanda takip ettiğiniz yazarları ve sizi takip eden yazarları da görebilirsiniz.

Eğer sisteme çaylak olarak (yani henüz Ekşi Sözlük yazarı olma yolunda iseniz) giriş yaptıysanız o gün ki sıralamanızı profilinizde kullanıcı adınızın altında görebilirsiniz.

Profil sayfanızda daha önce girdiğiniz Entryler üzerinde düzenleme yapabilir ya da sonradan bu entryleri silebilirsiniz.

Facebook, Instagram ve Twitter profillerinizin adreslerinizi girerek diğer yazarların sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz.

Ekşi Sözlük mobil uygulaması ücretsiz olarak mobil uygulama mağazalarında yerini aldı. Uygulamayı Google Play ve App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

‎ekşi sözlük
‎ekşi sözlük
Developer: eksi
Price: Free+
ekşi sözlük
ekşi sözlük
Developer: eksi inc.
Price: Free
  • ekşi sözlük Screenshot
  • ekşi sözlük Screenshot
  • ekşi sözlük Screenshot
  • ekşi sözlük Screenshot
  • ekşi sözlük Screenshot

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz