EBA Erişimi İçin İnternet Kotası Artırıldı

0
1356
eba erisim internet kotasi

Dünya genelinde etkin olan Koronavirüs salgınına karşı ülkemiz de birçok önlem almış durumda. 23 Mart’tan itibaren ilk, orta ve lise dereceli okullarda uzaktan eğitime geçilecek. Öğrencilere uzaktan eğitim sisteminde kullanabilmeleri için de 3 GB ücretsiz verilmesi kararlaştırılmıştı. Ancak operatörler bu kotayı güncelledi. Çevrimiçi eğitim platformu olarak geliştirilen EBA’ya erişim için hediye internet kotası en az iki katına çıkarıldı.

Eğitimde alınan önlemlerden ilki, üniversitelere ve ilk, orta, lise dereceli okullara verilen tatil izni oldu. İlk, orta, lise dereceli okullar için iki haftalık tatil izni başladı. 16 Mart tarihiyle birlikte başlayan tatil izninin ikinci haftası ise uzaktan eğitim şeklinde gerçekleştirilecek. Öğrenciler, eğitimlerine EBA.gov.tr üzerinden, operatörlerin tanımladığı ücretsiz internet olanağıyla devam edecek.

eba internet kotasi

Operatörler ilk olarak ücretsiz internet kampanyalarını 3 GB olarak duyurmuştu. Yeni açıklamalarına göre ise, Tük Telekom 8 GB, Vodafone ve Turkcell de 6 GB olarak kotalarını güncelledi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz