e-Devlet Kapısı

0
2091

Yeni hizmetleri ve yeni tasarımları ile uygulama mağazalarında yerini alan e-Devlet Kapısı mobil uygulaması, www.turkiye.gov.tr adresinde erişebileceğiniz pek çok hizmeti mobil cihazınıza taşıyor ve yararlanmanıza imkan kılıyor. 2.0 versiyonu ile kullanıcılara sunulurken iPad için geliştirmesi de tamamlanan aplikasyon, uyumlu olduğu cihaz ve iOS versiyonunu da arttırmış.

Kullanım kolaylığı ile ön plana çıkan uygulama, ihtiyacınız olan hizmetlere çok daha kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlamak için sizi tanıyor. Buna ek olarak da sizin için uygun olan hizmetleri öneriyor. E-devlet şifresi ve mobil imza giriş seçeneği ise güvenlik konusunda hassaslık barındıran tüm bu işlemleri gönül rahatlığıyla gerçekleştirebilmenizi sağlıyor. Yepyeni özelliklerin de dahil edildiği güncel versiyonda; önerilen hizmetler, bildirim, profil, arama ve yeni hizmetler tüm kurum ve hizmetlere erişiminizi daha basit bir hale getiriyor.

Uygulama, birçok kuruma ait bilgileri güvenle sunmakla kalmıyor, bu bildirimleri kesintisiniz olarak sunmayı sürdürüyor. Siz de arama sekmesini kullanarak bu kurumlara hızla erişebiliyorsunuz. Yeni bir ara yüz ve tasarım dili ile görücüye çıkan e-Devlet Kapısı mobil uygulaması, Material Design anlayışı ile tasarlanmış. Bu sayede minimal kullanımın ön planda olduğu tasarım ile bilimsel veriler bir araya getiriliyor.

Yararlanabileceğiniz hizmetlerden bazıları ise şöyle: Adalet Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü, PTT, Başbakanlık, Sağlık Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, Maliye Bakanlığı gibi pek çok hizmet tarafınıza sağlanıyor. Vergi borucunuzu, hakkınızda yürütülen bir davayı, emeklilik bilgilerini, sürücü belgesi ceza puanını, sicil kaydını, sigorta dökümanlarını vb. bilgileri uygulamayı kullanarak rahatlıkla edinebilir, gerekli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından geliştirilen ve hizmete açılan mobil aplikasyon, pek çok devlet kapısını ayağınıza getiriyor, uzun süre beklenen kuyrukları ve zaman kaybını telafi ediyor. Artık gerekli başvurular birkaç tık ile yapılabilirken, talep ettiğiniz belgeler mail hesabınıza gönderilebiliyor. Tüm bu imkanlardan ücretsiz olarak E-Devlet Kapısı mobil uygulamasını cihazlarınıza indirerek faydalanabilirsiniz. Sürekli geliştirilen ve yenilenen aplikasyonu App Store veya Play Store üzerinden edinebilirsiniz.

The app was not found in the store. 🙁
The app was not found in the store. 🙁

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here