Doğa Sesleri ile Rahatlayın

0
3476
doğa sesleri uygulama incele

Zihninizi sakinleştirmek istediğinizde veya bir şeye odaklanacağınız zaman doğa seslerini denemeye ne dersiniz? Gittiğimiz yerlerde çoğu kez arka fonda çalan müziklere dikkat etmeyiz. Ancak yapılan araştırmalara göre müziğin hayatımızda büyük bir etkisi var. Hatta bir müzik gittiğimiz sıradan bir kafeyi bile bize sevdirebilir. Hadi o zaman Doğa sesleri uygulamasıyla tanışalım!

Vücudumuzun ürettiği serotonin hormonu sakinleşmemizi sağlar. Bu hormonun üretilmesini tetikleyen şeylerden birisi müziktir. Örneğin bahçesi olan bir kafeye gittiğinizde, kuş seslerinin sizi mutlu ettiğini fark edebilirsiniz. Bunun nedeni serotonin hormonunun devreye girmesindendir. Peki gün içerisinde kendimizi nasıl rahatlatabiliriz? Elbette bunun için bahçesi olan yerlere gitmemize gerek yoktur. Doğa sesleri uygulaması sayesinde doğanın rahatlatıcı sesleri gittiğimiz her yerde bizimle.

Doğa sesleri dinlemenin ilk faydası konsantrasyonu arttırmaktır. Özellikle çalışan insanlar veya öğrenciler için tavsiye ederiz. Sizlerde doğa sesleri dinleyerek çok daha kolay bir şekilde odaklandığınızı fark edebilirsiniz. Uygulamanın son derece kolay kullanılır olmasından bahsedelim. Kullanıcı odaklı tasarımı çok beğendiğimizi söylemeliyiz. Uygulamaya ilk girdiğiniz andan itibaren muhteşem doğa manzaralarıyla karşılaşıyorsunuz. Müzikler çalarken bu manzaralar size eşlik etmeye devam ediyor.

Uygulamanın diğer bir avantajı uyku sorunu yaşayan kişiler için geliştirilen müziklerdir. Doğa sesleri uygulamasında yer alan sakin gece kategorisini veya rahatlatıcı okyanus kategorisini denemenizi tavsiye ederiz. Uygulamanın neredeyse 1 milyon kullanıcısı bulunuyor. Kullanıcı yorumlarında ise uyku problemi çeken birçok kullanıcının müzikler sayesinde rahatlıkla uykuya daldığını görebilirsiniz.

Doğa sesleri sayesinde kimi zaman bir ormanda yürüyüşe çıkabilirsiniz. Kimi zaman ise kendinizi okyanusun derin sularına bıraktığınızı hissedebilirsiniz. Uygulamanın internetsiz kullanılabiliyor oluşu kesinlikle harika. Ayrıca müziği dinlediğiniz esnada uygulamayı açık tutmak zorunda kalmıyorsunuz. Arka planda devam eden müzikler sayesinde hayatınızın her anında doğa seslerini dinleyebilirsiniz.

İnsanların yaşadığı sorunlardan bir diğeri horlama sorunudur. Hem verimsiz bir uyku süreci geçirmenize hem de yanınızdakileri rahatsız etmenize neden olan bu soruna karşılık doğa seslerini deneyebilirsiniz. Uygulamada yer alan horlamayı önleyici yardım sayesinde birçok kişi bu sorundan kurtulmuş durumda. Doğa sesleri uygulaması sunduğu 13 farklı doğa sesi ve yardımıyla kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir uygulamadır.

Doğa Sesleri
Doğa Sesleri
Developer: Maple Media
Price: Free
  • Doğa Sesleri Screenshot
  • Doğa Sesleri Screenshot
  • Doğa Sesleri Screenshot
  • Doğa Sesleri Screenshot
  • Doğa Sesleri Screenshot
  • Doğa Sesleri Screenshot
  • Doğa Sesleri Screenshot
  • Doğa Sesleri Screenshot

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz