Dijital Ödeme Sistemi Facebook Pay Tanıtıldı

0
1646
facebook pay

ABD merkezli sosyal paylaşım sitesi olan Facebook, yeni bir girişime daha imza atarak adından söz ettirdi. Yeni bir dijital ödeme sistemi geliştireceğini daha önceden duyuran Facebook, nihayetinde Facebook Pay’i tanıtıma sundu. Peki bu yeni ödeme sistemi Facebook Pay tam olarak nedir, nasıl çalışıyor ve neler sunuyor? 

Facebook Pay, kullanıcıların Facebook Messenger, WhatsApp, Instagram üzerinden erişimle para akışını sağlayan bir birleşik ödeme sistemi. Şirket, bu yeni ödeme sisteminin kullanışlı ve güvenli bir ödeme yöntemi olacağı konusuna vurgu yapıyor. Facebook Pay ile sözü edilen uygulamalar üzerinden para transferi sağlayarak ödeme yapabilir, istediğiniz kişilere para gönderebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Facebook Pay’de tercihinize göre bir ödeme yöntemini kullanabilecek ve ödeme geçmişinizi görüntüleyebileceksiniz. 

Facebook, bu yeni dijital ödeme sistemini bu hafta içerisinde ABD’de Facebook ve Facebook Messenger üzerinden kullanıma sunacak. Uygulamanın diğer ülkelerde ne zaman kullanılabileceği hakkında ise henüz bir bilgi verilmedi. 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz