Daha İyi Bir iPhone Deneyimi İçin 10 İpucu!

0
1254
iphone 10 ipucu

iPhone kullanıcılarına daha verimli bir kullanıcı deneyimi sunan özellikler neler? Apple Destek, iPhone kullanımını kolaylaştıran 10 faydalı ipucunu YouTube kanalı üzerinden paylaştığı video ile sıraladı.

Akıllı telefonlarımızı en verimli şekilde kullanmak için çoğu zaman çeşitli uygulamalar yükleyebiliyoruz. Ancak bazen telefonlarımızda var olan özellikler, birçok gerekli işlevi uygulama kullanmadan kolaylıkla sunabiliyor. Bu haberimizde, iPhone kullanıcılarının cihazlarında bulunan ve bilmesi gereken tüm özellikleri paylaştık.

iPhone kullanımını kolaylaştıracak 10 ipucu, kullanıcılara telefonlarından en iyi şekilde yararlanmalarını sağlıyor. Apple Destek YouTube kanalında paylaşan 10 faydalı ipucuna bakalım.

1) Hesap makinesinde rakam silme

Hesap makinesinde işlem yaparken yanlışlıkla yazdığınız rakamı silmek veya yeniden eklemek için; ekranın üst kısmında parmağınızı sağa veya sola kaydırın.

2) İçerikleri sabitleme

iMessage uygulamasındaki mesajlarda, istediğiniz konuşmaları kolaylıkla sabitleyebilirsiniz. Konuşma baloncuğuna dokunup basılı tutun ve ardından sabitle butonuna dokunun.

3) Araç takımlarını gruplama

Gelişen widget desteği ile ekranda boş bir alana dokunup basılı tutun ve ardından bir widget’ı aynı boyuttaki diğerine sürükleyerek bırakın.

4) Birden fazla fotoğrafı tek seferde seçip uygulamalara taşıma

Bir uygulamadan başka uygulamaya toplu fotoğraf göndermek için kolaylaştırıcı bir özellik var. iPhone’daki sürükle-bırak özelliği sayesinde bir uygulamadaki fotoğrafları kolaylıkla bir diğerine taşıyabilirsiniz. Fotoğrafa basılı tutun ve ekranın başka bir yerine sürükleyin; diğer parmağınızla fotoğrafları seçmeye devam edin.

5) Metin değişimi ile zamandan tasarruf

Ayarlar > Genel > Klavye > Metin değişimi bölümüne giderek sağ üst köşedeki + simgesine tıklayın. Klavye uygulamasındaki bu “metin değişimi” özelliği sayesinde önceden belirlediğiniz bir cümleyi ya da sözcüğü hızlıca yazabileceğiniz bir kestirme oluşturabilirsiniz.

6) Kilit ekranından kamerayı açma

iPhone’un kilidini açıp kamera uygulamasına girmenize gerek kalmadan kilit ekranındayken fotoğraf çekebilirsiniz. Parmağınızı hızlıca sola kaydırdığınızda kamera karşınıza gelecektir.

7) Belge tarama

Notlar uygulaması üzerinden herhangi bir belgeyi tarayabilirsiniz. Bir nottaki kamera düğmesine dokunup belgeleri tara seçeneğini seçerek belgeyi taratabilir ve Notlar’a kaydedebilirsiniz.

8) Canlı metin

iPhone 15 sürümüyle birlikte kullanıcılar, kamera uygulamasında metin kopyalayıp yapıştırabiliyor. Kamera uygulamasını açtıktan sonra kamera karesinde görünecek şekilde herhangi bir metnin üzerinde tutun ve metni tarayın. Sonrasında metni kopyalayıp paylaşabilirsiniz.

9) Fotoğraflar uygulamasında gezinme

iPhone kullanıcılarının Fotoğraflar uygulamasında bir albümdeki ilk fotoğrafa atlamak için ekranın en üstüne dokunması yeterli oluyor.

10) Ana ekrandan arama yapma

Bu özellik ile telefon ayarları, fotoğraflar, web araması gibi birçok alanda arama yapmak oldukça kolaylaşıyor. Özelliğe hızlı bir şekilde erişmek için parmağınızı ekranın ortasından aşağı kaydırın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz