Çocuklarınızın Güvenli İnternet Kullanması İçin Yeni Nesil Bir Uygulama: Check

0
2998
Check ile Çocuklar için İnternet Kontrolü

Günümüzde İnternet bütün insanların olmazsa olmazları arasında neredeyse ilk sırada yer alıyor. Öyle ki 7’den 70’e herkes İnternet kullanıyor. Fakat herkes İnternet’i doğru mu kullanıyor?

İnternet doğru kullanım sağlandığı zaman oldukça yararlı bir kaynak olmasının yanı sıra yanlış ve bilinçsiz kullanımı da istenmeyen sonuçların yaşanmasına neden olabilecek bir şeydir. Özellikle çocukların İnternet kullanımlarına çok dikkat edilmeli ve ebeveynler tarafından hangi sitelerde gezindikleri, İnternet’i kullanma amaçları kontrol edilmelidir. Çocukların zararlı sitelerden uzak tutulması gerekir.

Ebeveynlerin çocukları için İnternet ortamını güvenli hale getiren bir takım uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamalardan bir tanesi olan Check ile çocuklarınız için İnternet kontrolünü sağlayabilirsiniz. Yani çocuğunuzun İnternet üzerinde atacağı her adımı siz belirleyebilirsiniz.

Check ile Çocuklarınız İçin İnternet Kontrolü Sağlayın!

İlk olarak günümüzde çocukların muzdarip oldukları konulardan biri olan İnternet bağımlılığı ile Check sayesinde mücadele edebilirsiniz. Çocuğunuzun İnternet ortamında geçirdiği vakti kısıtlayabilirsiniz. Zaman kontrolünü istediğiniz şekilde programlayabilirsiniz. Böylece çocuğunuz sizin istediğiniz süre zarfında İnternet’te vakit geçirebilir.

Uygulama içerisinde yer alan eğitici videolar ile hem çocuğunuzu hem de ailenizin diğer üyelerini bilgilendirebilirsiniz. Aile danışmanı ve çocuk psikoloğu tarafından hazırlanan bu videoların konuları ise farklılık gösteriyor.

  • İnternet bağımlılığı
  • Sanal Ortamda Çocuğumuzu Nasıl Koruyabiliriz?
  • Çocuğumuza İnternetin Zararlarını Anlatmak
  • Sağlıklı Ailelerde İletişim

başlıklı videolar uygulama kapsamında çekilmiş olarak kullanıcılara sunuluyor. Bunun dışında birbirinden farklı videoların ise yakın zamanda uygulamaya eklenmesi bekleniyor.

Uygulamanın başlıca amaçları arasında; çocukları İnternet’in zararlı yönlerinden korumak, zamanlama planı sayesinde çocuğunuz ile daha verimli vakit geçirmenizi sağlamak, çocukların konum bilgilerini takip ederek her an haberdar olmak gibi oldukça önemli konular yer alıyor.

Uygulama Nasıl İndirilir?

Check çocuklar için internet kontrolü uygulamasını indirebilmek için yapmanız gereken tek şey Google Play mağazasını ziyaret etmek. Çocuk Yetiştirme kategorisi altında bulabileceğiniz bu uygulamayı ücretsiz olarak saniyeler içinde indirebilirsiniz. Ayrıca uygulama hakkında detaylı bilgi almak ve kullanıcı yorumlarını okumak için sayfamızın sonunda bulunan Google Play linkini kullanarak uygulama profiline erişebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz