Çin’de Açılan Yeni Hastanede Sadece Robotlar Çalışıyor

0
800
robotlarin calistigi hastane

Tüm dünyada koronavirüs salgınının yaygınlaşmasını önlemek ve tedavisine yönelik çözümler geliştirmek için çalışmalar devam ediyor. Salgının ilk olarak görüldüğü Çin’de, bu hedefle yeni bir hastane açıldı. Çalışanlarının sadece robotlardan oluştuğu bu hastanede, salgının yayılmasının en aza indirilmesi hedefleniyor.

Koronavirüs ile mücadelede robotların kullanımı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Robotların makale taramasında ve tedavi aşamasında yardımıyla ilgili haberleri daha öncesinde sizlerle paylaşmıştık. Bu kez Çin’de açılan yeni bir hastane gündemimizde yer alıyor. Bu hastanenin özelliği, personellerinin tamamının robotlardan oluşuyor olması. “Smart Field Hospital” adı verilen bu akıllı hastanede, robotlar tarafından hastaların vücut sıcaklığı, kalp atış hızı ve satürasyon takibi yapılabiliyor.

CloudMinds adlı firmadan temin edilen robotlar, kolayca dezenfekte edilebilme özelliğine sahip. Bu sayede hastalık bulaşması riski en aza indirilmiş oluyor. Hastaların kollarına takılan akıllı bilekliklerle de hastalık durumları kontrol altında tutuluyor. Robotlar, hastalara yiyecek, su ve ilaç ulaştırmada yardımcı oluyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz