Çin, Uçan Taksi Hizmetini Başlattı

0
1022
ucan taksi hizmeti

Uzun süredir gündemde gördüğümüz uçan taksi dönemi başladı. Çin, dünyanın ilk otonom uçan taksi hizmetiyle vatandaşları buluşturdu. Yolcular, şu an için şehir gezintisi yapabiliyorlar.

Geçtiğimiz yıl Çin’de tanıtımı yapılan uçan taksiler, Çin’in Guangdong eyaletinin Zhaoqing kentinde hizmetine başladı. Yeterli kapasite ve boyuta sahip olan uçan taksiler, pilot program kapsamında şehir gezisi yapılmasına imkan sağlıyor. Zhaoqing kentindeki vatandaşlar otonom EH216 AAV model numaralı uçan taksiye binerek şehri dolaştılar.

Sürücüsüz Uçan Taksi Dönemi

Çin’deki yeni teknolojinin arkasında EHang ve Greenland Hong Kong firmaları bulunuyor. Firma yetkilileri tarafından paylaşılan bilgilere göre uçan taksiler 220 kg ağırlığa kadar yolcu taşıyabiliyor.

ucan taksi

Tamamen elektrikle çalışan ve yaklaşık bir saat havada kalabilen otonom taksilerin kokpiti 2 kişilik. Araçların otonom uçuş teknolojisi sayesinde insan kaynaklı hiçbir hatadan etkilenmeyeceği de belirtiliyor.

ucan taksi gorsel

Sürücüsüz uçan taksi dönemi Çin’de başlamış oldu. Pilot programdan sonra Çin’in diğer eyaletlerinde de uçan taksi hizmeti başlatılacak. Ulaşımda çağ atlatan bu yeni teknolojinin detaylarını sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz