Bla Bla Car İle Seyahat Keyfi

0
3214

Ücretsiz olarak uygulamalar arasında yer almayı başaran Bla Bla Car uygulaması, yepyeni bir seyahat uygulamasıdır. Şehirler arası ya da şehir içi yolculuklarında artık herkes tasarruf edebilecek. Artan trafikte, şehir içinde ya da şehirler arasında toplu taşıma araçlarını kullanmak istemiyor ya da aracınızda yalnız işe gitmek istemiyorsanız, bu uygulamayı edinebilirsiniz.

Bla Bla Car uygulaması, kendi aracı ile seyahat eden ve boş koltukları olan sürücüler ile aynı yöne gitmek isteyen yolcuları buluşturan bir uygulamadır. Bu sayede her iki taraf da yolculuk masraflarını paylaşır. Şehirler arası yolculuklarda en uygun fiyatları Bla Bla Car ile bulabilirsiniz. İstanbul – Ankara arası fiyatlar, İstanbul – İzmir, İstanbul – Bursa ve diğer pek çok şehirler arası fiyatlar beklediğinizden daha uygun fiyatlara sizleri bekliyor. Bu uygulamada, gitmek istediğiniz güzergah için arama yapmanız yeterli. Yolculuk ilanları içerisinde yer alan ilanlardan bir tanesini seçin ve sürücü ile iletişime geçin. Bu şekilde birlikte yolculuk yaparak, yol masraflarından tasarruf edebilirsiniz.

Eğer aracınızda tekseniz, ya da boş koltuğunuz bulunuyorsa, aracınızda boş koltukları yalnız bırakmaya son verebilirsiniz. Yolculuğunuzu paylaşıp yakıt masraflarını da yol arkadaşınızla paylaşın. Saniyeler içinde cebinizden yolculuk ilanı verin. Uygulama üzerinden sistemde yer alan yolcular size mesaj atsın. Ardından birlikte seyahat edin ve yakıt masraflarını paylaşın. Tabi ki Bla Bla Car uygulaması, yalnızca bir yolculuk paylaşım ağıdır. Profesyonel bir taşımacılık hizmeti olmadığı kesinlikle unutulmamalıdır. Sürücülerin yolculardan isteyebileceği koltuk fiyatları sınırlıdır. Böylece sadece yakıt masrafları karşılanabilir.

Uygulamayı Android ya da iOS işletim sistemlerine sahip olan cihazlarınıza indirdikten sonra, kalkış ve varış noktasını, yolculuk tarihini girin. Ardından sizinle aynı yöne gidecek olan sürücülerden birini seçin. İsterseniz sürücü ile irtibata geçebilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. Koltuğunuzu online rezerve edin. Sürücüye mesaj atarak ya da arayarak onunla iletişim kurabilirsiniz. Yolculuk esnasında sürücüye verecek olduğunuz ücreti yanınızda tam ve nakit olarak bulundurmayı unutmayın. Yolculuk yapacağınız kişinin profilini inceleyerek kişi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sisteme kayıt T. C. Kimlik numaraları, cep telefonu numarası ve e-posta giriş bilgileri ile yapılır ve doğrulanır. Kullanışlı özellikler sayesinde, kişilerin öz geçmişlerini inceleyebilir, fotoğraflarını görebilir, öz geçmiş ve puanlarından faydalanabilirsiniz. Dilerseniz yolculuk yaptığınız kişilere sizler de puan verebilirsiniz. Güven ve emniyet özelliklerini içeren bu uygulama sayesinde seyahat yeniliklerine sizler de katılabilirsiniz.

‎BlaBlaCar Yolculuk paylaşımı
‎BlaBlaCar Yolculuk paylaşımı
BlaBlaCar: yolculuk paylaşımı
BlaBlaCar: yolculuk paylaşımı
  • BlaBlaCar: yolculuk paylaşımı Screenshot
  • BlaBlaCar: yolculuk paylaşımı Screenshot
  • BlaBlaCar: yolculuk paylaşımı Screenshot
  • BlaBlaCar: yolculuk paylaşımı Screenshot
  • BlaBlaCar: yolculuk paylaşımı Screenshot
  • BlaBlaCar: yolculuk paylaşımı Screenshot

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz