Bill Gates’ten Huawei’ye Destek Geldi

0
1364
bill gates huawei

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, ABD tarafından ambargo uygulanan ve bu konuda büyük sorunlar yaşayan Huawei hakkında destekleyici yorumlarda bulundu.  

Huawei’ye casusluk iddiaları nedeniyle bir süre önce ABD’de ticaret yasağı getirilmişti. Ancak geçici lisans ile ticarete devam eden Huawei, teknoloji dünyasındaki ilerlemeleriyle gündemdeki yerini koruyor. Son dönemlerde yakaladığı başarıyla dikkat çeken Huawei’ye Bill Gates tarafından da destek niteliğinde olumlu açıklamalar geldi. Çin ve ABD arasındaki ticaret savaşını anlamsız bulduğunu belirten Gates’e göre, Huawei ürünlerinin tarafsız testlerden geçirilmesi ve sonuca göre bir karar verilmesi gerekiyor. Konu ile ilgili Huawei cihazlarının casusluk için kullanılıp kullanılmadığını öğrenmeliyiz. Çin’den Amerika Birleşik Devletleri’ne giren tüm mal ve hizmetlerin kötü veya casusluk yapmak için kullanılacağını düşünmek temel olarak yanlış” ifadelerinde bulunan Bill Gates, Çin medyasına yaptığı röportajda ise Huawei ile ilgili olumlu yorumlarını şu şekilde belirtmişti: 

“Hiç şüphe yok ki, Çin’in birçok alanda lider bir şirketi olacak. Bu bütün dünya için iyi. Huawei, diğer şirketlerle rekabet ederek düşük maliyetli 5G ürünleri üretiyor. Bu durum diğerlerini fiyatları düşürmeye veya ürünlerini iyileştirmeye zorluyor. Bu çok iyi. Huawei her zaman çok yenilikçi bir şirket olmuştur.” 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz