Beelinguapp: Sesli kitaplarla dil öğrenin

0
2448
beelinguapp uygulamasi

Farklı bir dil öğrenmek her zaman için insanı bir adım ileriye taşıyan bir kazanım olmuştur. Hem kültürel yönde gelişmenize hem de çeşitli alanlarda yeni kapılar aralayabilmenize, fırsatları değerlendirebilmenize imkan sağlayan yabancı dil öğreniminin, en iyi beyin egzersizlerinden biri olduğu da söyleniyor. Yapılan araştırmaların çoğu, farklı diller bilmenin, aynı anda farklı diller öğrenmenin, dikkati ve belleği geliştirdiğini, unutkanlığın önüne geçtiğini ortaya koyuyor. Genel olarak baktığımızda birçoğumuzun öğrenmeye çalıştığı yabancı dilin İngilizce olduğunu biliyoruz. İngilizcenin evrensel bir dil olması, haliyle bu dili öğrenmeyi neredeyse zorunlu bir hale getirdi de diyebiliriz.  Ancak İngilizce’den farklı olarak yeni bir dil daha öğrenmek, kendimizi zihinsel ve kültürel yönden daha çok geliştirmemizi sağlayacaktır. Ayrıca öğrendiğimiz dillerin bize ne zaman, nerede, nasıl bir fayda ya da şans getireceğini bilemeyiz. Yeni bir dil keşfetmenin çok çeşitli yolları bulunuyor. Bunlardan biri de metin okumaları yapmak. Sizi bu konuda destek alabileceğiniz, alanında çok başarılı bir uygulama ile tanıştıracağız. Beelinguapp: Sesli kitaplarla dil öğrenin uygulaması, dil öğrenmeyi eğlenceli ve kolay hale getiriyor. Şimdi bu uygulamanın detaylarından bahsedelim.

Beelinguapp: Sesli kitaplarla dil öğrenin uygulaması, içinde yer alan farklı dillerdeki hikayeleri, çevirileriyle birlikte okuma olanağını sunuyor. Uygulamada şuan 14 dil seçeneği bulunuyor. Hikayeleri eş zamanlı olarak alt alta farklı dillerde görüntüleyebiliyor ve sesli olarak dinleyebiliyorsunuz. Seçtiğiniz dilde birçok hikaye bulabileceğiniz Beelinguapp uygulamasında, yeni bir dil öğrenmek çok kolay!

Uygulamanın Özellikleri

Beelinguapp: Sesli kitaplarla dil öğrenin uygulaması, bir kelimenin veya cümlenin ne anlama geldiğini öğrenmeniz için kolaylaştırılmış dil öğrenimi sunuyor. Açtığınız hikayelerin hemen altında yer alan çeviriyle bilmediğiniz kelimelerin,  anlamadığınız cümlelerin anlamlarını anlık olarak görebiliyorsunuz. Uygulama ekranının üstünde dil, seviye ve kategori seçenekleri yer alıyor. Kategoriler arasında kültür, kısa hikayeler ve romanlar, bilim ve teknoloji gibi hikaye konuları mevcut. Sınıflandırılabilir dil, konu ve öğrenim seviyesini ayarlayarak kullanabileceğiniz bu mobil uygulama ile dil öğrenmeyi çok seveceksiniz.

Eğlenceli ve kullanımı kolay olan Beelinguapp: Sesli kitaplarla dil öğrenin uygulamasını biz çok beğendik. Eğer siz de uygulamayı deneyimlemek isterseniz Play Store ve App Store mağazalarından cihazınıza yükleyebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz