Baby Monitor 3G

1
6262
Baby Monitör

Baby Monitör“Meleklerin kokusunun nasıl olduğunu anladım artık.”

Küçük kızımı kucağıma ilk aldığım anda aklıma gelen düşünce aynen buydu işte. Ufacık bir varlık, size baktığı anda içinizi ısıtan bir güzellik ve onu sürekli koruması gereken siz. “Koruması gereken” kısmının ne kadar korkutucu olduğunu aslında tüm anne babalar bilir. İşte bu yüzden her yıl binlerce “bebek telsizi” satılır. Peki size aslında sadece  3,99 $’a en iyi bebek monitörlerinden birine sahip olacağınızı söylesem?

Baby Monitor 3G yeni anne baba olmuş herkesin ihtiyacını çok hızlı karşılayan bir program. Sadece basit bir kurulum ve bingo. Görüntülü bebek telsiziniz hazır.

Program ingilizce ve aslında çok basit bir google translate yardımıyla bile ayarlamalarınızı yapabilirsiniz. Aslında bakarsanız ben birazını burada anlatmaya çalışacağım.

Baby Monitor 3G kurulumunu yaptıktan sonra bir adet cihazınızı (ios veya android tablet telefon vb.) Parent Station (ebeveyn istasyonu) diğer cihazınızı da Baby Station (bebek istasyonu) olarak ayarlıyorsunuz. Bebek istasyonu olarak ayarladığınız cihazda 9 karakterli bir rakam dizisi çıkacak. Bunu da ebeveyn istasyonu olarak kullanacağınız cihaza yazınca program kullanıma hazır hale geliyor.

Bebek istasyonundaki seçenekler ile ebeveyn istasyonundaki seçenekler birbirlerinden biraz farklı. Baby MonitörBebek istasyonunda, mikrofon hassasiyeti, bebeğinizin bilgileri ve güç koruma modları bulunmakta. Burada değinmek istediğim iki konu var. Birincisi ben bu programı bebek istasyonu olarak ipad ile denedim. İpad’in mikrofonu o kadar güçlü ki, mikrofon hassasiyetini en aza aldım. Aksi taktirde yanımızdaki telefonda kendi konuşmalarımızı duyuyorduk ki aslında kızımızın odasına en uzak odada oturuyoruz.

Güç koruma menülerinde ise otomatik ekran ışığı kısma ve otomatik kamera kapatma özellikleri var. Bunların ikisi de önemli özellikler. Sonuç olarak pilinin dayanmasını istediğiniz bir cihaz var ve minik meleğiniz gece karanlık bir odada uyurken parlak bir cisimle beraber kalmamalı.

Ebeveyn cihazındaki ayarlar ise, ses olduğunda titret ve 3G ile görüntü ilet. Zaten menülerin adı üstünde fakat kısa bir açıklamaya girersek, ilk seçenek minik meleğiniz ağladığında ya da mıkırdandığında yanınızdaki cihaz hemen titriyor. İkincisi de eğer olur ya siz evde değilsiniz ama minik meleğinizin nasıl uyuduğunu görmek istiyorsunuz. O zaman da 3G üzerinden veri transfer bedeline katlanmak sureti ile minik meleğinizi görebiliyorsunuz.

Programın en sevdiğim yanlarına gelirsek, program sizin için bir log tutuyor ve çocuğunuzun uyuma saatlerini ve uyku düzenini ortaya çıkarmanızı sağlıyor. Kaç dakikada bir ses çıkarmış, ne sıklıkla uyanıyor, uykusunda ne kadar hareket ediyor. Hepsinin kaydını tutuyor ve size verebiliyor. Bununla birlikte son duyulan sesleri kayıttan oynatabiliyorsunuz.

Baby Monitörİkinci sevdiğim özellik ise, ebeveyn istasyonu sınırlaması olmaması. Yani kısacası, bir bebek istasyonuna istediğiniz kadar ebeveyn istasyonu bağlayıp, istediğiniz kadar yerden bebeğinizi izleyebiliyorsunuz. Bu istediğiniz kadar yer konusunda da şaka yapmıyorum. Çünkü program şu an piyasada olan telefonların büyük bir çoğunluğunda çalıştığı gibi (Neden kimse windows phone sevmiyorsa?) MacOS işletim sisteminde de çalışıyor. Üstelik firmanın sitesinde yaptığı açıklamalarda yakın zamanda Apple TV, Windows OS ve Chrome OS üzerinde de program çalışabilecek.

 

Benim sevdiğim özellikleri geçtiğimize göre programın “artı eksi”lerine değinebiliriz.

Artıları:

 • Üyelik gerektirmeyen sistem: Evet sistem kesinlikle her hangi bir yere üyelik gerektirmiyor. Bunun yanında da çok hızlı kurulabiliyor.
 • Gece aydınlatması: Evet bu da aslında çok güzel bir özellik. Arka kamera ile çalışıyorsanız flaşı ön kamera ile çalışıyorsanız ekranı beyaz yaparak ekranı açıyor ve size kısa süreliğine de olsa bebeğinizi görmeniz için bir ışık kaynağı oluşturuyor.
 • Bebeğinizle konuşma: Benim hiç kullanmadığım bir özellik de olsa “sanal pışpış” diyebilirim. Yerinizden kalkmadan bebeğinizle konuşup onu sakinleştirebilirsiniz.
 • Söylemeye gerek var mı ama canlı video görüntüsü: Siz bağlandığınız anda canlı olarak çocuğunuzu izleyebilirsiniz.

Eksileri:

 • Cihaz ihtiyacı: Evet saçma gelebilir ama ortalama bir bebek telsizi 200-300 TL iken ortalam bir tablet neredeyse bunun iki katı. Eğer evinizde ikinci bir cihazınız yoksa kesinlikle kullanılabilir değil ve bana sorarsanız bebek istasyonu bir tablet olmalı. Sonuç olarak her an çalabilecek bir telefon ve o telefonun SAR değerleri çocuğunuz için pek de faydalı olmayabilir.
 • Şarj mecburiyeti: İki istasyonunda şarjları çok hızlı bitmekte. Bu sebepten şarj cihazlarınızla beraber bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.
 • Windows Phone ya da Windows OS için uygulama olmaması: Evet bu bir eksidir. Az da olsa bir Windows Phone kullanıcısı mevcut. Bir de eğer Windows OS için bir program olsaydı çoğu noktada ikinci cihaz ihtiyacı azalırdı.

Bütün bu değerlendirmeleri toparlarsak, ben şahsi olarak programı çok memnun olarak kullandım. Programın web sitesi üzerinden daha detaylı bilgiler alabileceğiniz gibi aşağıdaki linklerden de indirebilirsiniz.

Ha unutmadan, program Apple Watch ve Samsung Gear’ı da tam olarak desteklemekte. Teknolojik anne babalara duyurulur.

‎Baby Monitor 3G
‎Baby Monitor 3G
Developer: TappyTaps s.r.o.
Price: ₺229,99
 • ‎Baby Monitor 3G Screenshot
 • ‎Baby Monitor 3G Screenshot
 • ‎Baby Monitor 3G Screenshot
 • ‎Baby Monitor 3G Screenshot
 • ‎Baby Monitor 3G Screenshot
 • ‎Baby Monitor 3G Screenshot
 • ‎Baby Monitor 3G Screenshot
 • ‎Baby Monitor 3G Screenshot
 • ‎Baby Monitor 3G Screenshot
 • ‎Baby Monitor 3G Screenshot
 • ‎Baby Monitor 3G Screenshot
 • ‎Baby Monitor 3G Screenshot
 • ‎Baby Monitor 3G Screenshot
The app was not found in the store. 🙁

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz