Apple Türkiye, iPhone XR’ın Fiyatını Düşürdü!

0
1271

Apple Türkiye, iPhone 11’in çıkması sebebiyle XR’ın çıkış fiyatından 50 dolar daha düşük bir fiyat ile görücülerine sunuldu. Yeni iPhone 11’e 699 dolarlık bir fiyat belirlenmesi sonucunda gözler bir eski model olan iPhone XR’a çevirildi.

Apple kendisinden beklenildiği gibi her yeni model çıkardığında eski model cihazlarının fiyatını çok olmasa bile bir tık indirime giderek piyasaya sürmeye devam ediyor. Dolayısıyla geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapıldı ve XR’ın devamı olduğu söylenen 11 modeli 699 dolardan satışa çıkarılacağı açıklandı. Bu fiyat belirlemesinden sonra gözler artık eski model olan iPhone XR’ın fiyatına gidiyordu. Birkaç gün sonra ise beklenilen indirim gerçekleşti ve iPhone XR 749 dolardan 599 dolara çekildi. Dolayısıyla iPhone XR için tam 150 dolarlık bir indirime gidildi.

İşin Türkiye kısmına geldiğimizde Apple geçen sene dolar kurunu 10 TL’den hesaplayarak en düşük modeli olarak gösterilen 750 dolarlık iPhone XR’ı 7399 TL’den Türkiye piyasasına sürmüştü.

Apple, 599 dolara çektiği iPhone XR’ın Türkiye fiyatını da düşürdü. Apple iPhone XR’ın şuan ki Türkiye fiyatı 6499 TL olarak güncellendi. Böylece eski fiyatı 7399 TL olan iPhone XR’ın fiyatında yaklaşık 900 TL gibi bir indirime gidildi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz