Apple, Şarj Kablolarını Daha Dayanıklı Hale Getirmeye Çalışıyor

0
871
apple sarj kablolarini yeniliyor

Apple, yıpranan şarj kabloları için çözüm arayışına geçti. Yeni bir patent başvurusunda bulunan Apple, piyasaya sürülecek yeni ürünlerde daha dayanıklı şarj kabloları sunmaya hazırlanıyor.

Apple kullanıcıları, cihazların şarj kabloları konusunda oldukça sıkıntı yaşıyor. Şarj kablolarının çabuk yıpranması ve kopması sorunu Apple’ı harekete geçirdi. Bu konuda sürekli şikayet alan Apple, nihayetinde yeni bir patent başvurusunda bulundu. Kullanıcılara daha uzun ömürlü şarj kabloları sunmak için çözüm aranıyor.

Apple, Şarj Kablolarını Yeniliyor

Kabloların bükülme sonucu yıpranması ve temassızlığa sebep olması sorunu için çözüm geliştiriliyor. Patent başvurusunda, kablonun uç bölgesi etrafında bir gerilim azaltma manşonu geliştirileceği duyuruldu. Sert bir malzemeden yapılacak manşon, kablonun bükülmesine karşı direnç gösterecek. Böylelikle kablo bağlantılarındaki zorlanmanın azalması sağlanacak.

apple sarj kablosu

Değişken sertlikte kablo” adlı patent başvurusu ile Apple şarj kablolarının kullanım ömrü ve dayanıklılığı uzatılmak isteniyor. Şu an için bir girişim aşamasında bulunan konu, ilerleyen zamanlarda üretimde yer alacak mı birlikte göreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz